Бібліотека – місце сили

Херсонська централізована бібліотечна система (центральна бібліотека імені Лесі Українки міста Херсона) – серед п’ятірки учасників міжнародного проєкту “Бібліотека – місце сили!” .
Мета проєкту – перетворити бібліотеки на деокупованих територіях України у місце сили для користувачів. Ми будемо створювати нові бібліотечні послуги та проєкти для морального, культурного та економічного відновлення Херсонської громади після окупації.
Це унікальний проєкт міжнародної співпраці між Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association та Zentral- und Landesbibliothek Berlin за підтримки Європейського Союзу (програма House of Europe).

Подорож до Берліну в рамках проєкту “Бібліотека – місце сили!” розпочалася!

В поїздці до Берліну за умовами проєкту “Бібліотека – місце сили!” взяли участь представники 5 бібліотек учасниць із деокупованих міст Харківської, Київської, Чернігівської, Сумської та Херсонської областей, а також представники Департаментів культури міських рад цих регіонів.

Херсонська ЦБС, як переможниця Проєкту, представляла наш регіон.

Наших героїв очікувала пізнавальна подорож, наповнена важливими зустрічами та подіями. У понеділок 11.12 учасники проєкту відвідали Центральну бібліотеку Шенеберг, де їх зустріли директор Боряно Рікум та місцевий політик Тобіас Доллас.

 

Герої проєкту знаходяться в Американській бібліотеці, AGB (Ілона Гомерсен), де вони демонструють свої презентації про бібліотеки України зарубіжним колегам. Зокрема, темами доповідей є те, наскільки постраждала українська культура під час окупації та як зараз громади допомагають відновлювати заклади культури. Після цього відбудеться зустріч з товариством берлінських українців K’ultura e.V. 

 Учасниці міжнародного проєкту «Бібліотека – місце сили!» відвідали  Районну бібліотеку Karow, у Берліні. В програмі – екскурсія, котру провели працівниці бібліотеки Єва Кетцер та Світлана Зайко, а також презентації бібліотек України та обмін досвідом з німецькими колегами.

 Добігає кінця подорож учасників проєкту «Бібліотека – місце сили!» до Берліну. В останній день програми наші герої завітали до Бібліотеки Генріха Белля, де відбулися зустріч та доповідь про “зелену бібліотеку”, проект Zero та обмін досвідом.
Бібліотека – вражає! Тут є медіа студія де відвідувачі можуть записувати підкасти, зручні локації для дорослих і дітлахів, сучасний інтер’єр, комфортні меблі. А ще в проєктах – влаштувати на даху будівлі сонячні батареї, пасіку та сад.

 

У ХЕРСОНІ В ТОЙ ЖЕ ЧАС…

Різдвяні дива

Разом із Благодійним Фондом “Маяк Відродження” та ГО «Місто сили» були подаровані діткам смачні подаруночки, святковий настрій, розваги під чарівну музику та слухання найкращих віршів наших маленьких талантів!

Рухливі ігри, дотепні жарти, цікаві конкурси, командна гра — були невід’ємною складовою цього родинного свята!

 

Що потрібно зробити, готуючись до Різдва, щоб у родинний простір додати гармонії та сяйва, щоб дитяча кімната заграла новими фарбами?

Треба бажання, фантазія, а ще цікаві ідеї, які підкажуть з чого і як зробити іграшки та декор. Проведення справжнього вернісажу ідей “Різдвяні дива своїми руками” допоміг прикрасити ялинку іграшками, які діти готували власноруч.

Бібліотекарі перетворили Дитячу точку “Спільно” на справжню різдвяну майстерню. Усміхнені сніговики, ошатні ялинки, чарівні чобітки зібралися у яскраві гірлянди, щоб створювати святковий настрій в оселях наших друзів. 

 

Наші маленькі користувачі побували в Місті стихій, де люди води, землі, повітря та вогню живуть разом. Про пригоди істот – втілень різних стихій американського комп’ютерно-анімаційного фільму “Стихії” дітлахи дізналися завдяки співпраці бібліотеки та ККЗ Ювілейний.

 

Кожен з нас повинен знати історію свого народу, своєї держави. Освічена людина завжди розуміє, що без минулого немає майбутнього, без традиційного немає нового, без колишнього немає теперішнього.
Голосні читання книги “Україна та українці” відбулися в бібліотеці з метою вивчення історичного минулого нашої країни.

 

Нова фотоекспозиція

Ця виставка є спільним проєктом військовослужбовців Служби зв’язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України: полковника Олексія Дмитрашківського та молодшого сержанта Олега Пальчика.

Від початку повномасштабного вторгнення, це були дві окремі творчі ініціативи авторів: колекція фоторепортажів «По той бік миру» та колекція художніх портретів бійців-оборонців України «Обличчя війни», що згодом об’єдналися у багатокомпонентний спільний проєкт під загальною назвою «Довжиною у війну».

На даних світлинах — фотодокази злочинної діяльності армії рф, обличчя та документальні портрети наших мужніх воїнів, що боронять державність України на різних напрямках та ділянках фронту, роботу бойових підрозділів Збройних Сил України, динаміку зростання бойової міці та звитяги наших оборонців.