“Українська література в пошуках героїв свого часу”

pisatel3 березня українці традиційно святкують День письменника.
Якісна українська література допомагає осягнути нюанси свого часу. Адже саме письменник, як ніхто інший, має сили та наснагу хоробро дивитись в очі дійсності і не приховувати правду. Його пильні спостереження, влучні здогадки та передбачення є не просто відгуком часу, але й формотворчим елементом історичного періоду та його культурного пласту. Хто ж вони – герої минулого та сьогодення? З ними й познайомить вас наша віртуальна виставка.

Справжніх поціновувачів вітчизняної літератури ми вирішили порадувати власним віртуальним проектом під назвою «Українська література в пошуках героїв свого часу».
Усі рекомендовані видання наявні у фонді Херсонської  ЦБС, а більшість із них можна прочитати в режимі онлайн за відповідним посиланням. Цікавим доповненням проекту є статті, аудіокниги, буктрейлери, огляди, фільми та радіовистави на основі запропонованих книжок. Тож, маємо надію, що наші послуги неодноразово стануть вам у нагоді, тим паче, що проект передбачає регулярне оновлення та удосконалення дібраного матеріалу.
Проект включає в себе 3 розділи, розроблені у форматі віртуальних виставок за допомогою різноманітних сервісів. Приємних вражень!

Відеопрезентація проекту: детальніше…

 pisatel1 Писати історичні романи – справа дуже і дуже складна. Бо Історія – дама примхлива, вона не завжди є такою, якою її хочуть бачити. Історія України – це роки й століття, коли ми, українці, не знали, що таке правдива інформація про рідну державу.
Мабуть, людина, котра береться за воістину титанічну справу – розповісти читачеві правду про найсуперечливішу сторінку минулого, – не просто смілива. Це людина, яка дійсно розуміє, у чому полягає святий обов’язок письменника. Насамперед, це зображення боротьби й трагедії народу, відданості рідній землі або зради, честі й безчестя, тобто такої історії, якою вона є насправді.
У цьому розділі ви знайдете найкращі зразки творів відомих письменників, які розповідають про різні періоди в історії України – з часів Київської Русі до наших днів.
Детальніше…
 pisatel3 У цьому розділі беремо до уваги лише другу половину ХХ ст. Здивоване й мало не шоковане суспільство, відвикле від зухвалих новацій як вияву природної зміни поколінь, одначе, відразу збагнуло: з’явилася нова генерація творців, які прагнуть сказати власне, оригінальне слово. Письменники розширяли вікові рамки, зважувалися полемізувати з офіційною історіографією, яка відмовляла українству в знанні свого справжнього родоводу.
Детальніше…
 pisatel2 Головним ворогом «альтернативи» є «нормальний» світ, який уособлюють не тільки «сірі» громадяни й громадянки, тобто міщанство, нові українці, псевдоінтелектуали, усі без винятку політики, масова і провінційна культура, зокрема глянцеві журнали, недосконале ТБ й попса, а й українське герантократичне суспільство, яке традиційно продовжує ігнорувати молодь, тримаючи час у муміфікованих руках. На відміну від своїх попередників, благородних революціонерів, які протиставилися соцреалізму й почали рішуче переформульовувати канон, учасники альтернативи не бояться виявляти свою молодість, тому й не намагаються писати так, як пише старше покоління. Детальніше…

Представники “альтернативи”:

 Укладачі: І. М. Безлюдна, завідуюча інформаційно-бібліографічним відділом;
Ю. О. Гресь, редактор інформаційно-бібліографічного відділу;
комп’ютерна верстка та оформлення: О. В. Смєшко, головний бібліограф інформаційно-бібліографічного відділу