Соціальна ініціатива міста Херсона щодо людей з особливими потребами

Соціальна ініціатива – це те, що зможе покращити життя суспільства, громади, міста, селища, вулиці. Завдання соціальної ініціативи – знайти шляхи вирішення проблеми і надати їй якомога більшого розголосу, аби в майбутньому її розв’язати. Соціальна ініціатива завжди дивиться в бік людей. Вона має право та навіть обов’язок переростати в глобальні соціальні інвестиційні проекти. Знайшовши гідну підтримку в суспільстві, соціальна ініціатива починає працювати, вирішуючи початкову проблему.

Корекційна освіта Херсонщини Сайт “Корекційна освіта Херсонщини” створено з метою об’єднання зусиль педагогічних колективів закладів корекційної освіти, лікарів, батьків, органів державного управління, громадських організацій у створенні оптимального освітнього та соціального середовища для дітей з особливими потребами.
В розділі “Установи та організації” представлена інформація про діяльність шкіл, дошкільних закладів, дитячих будинків, реабілітаційних центрів, медичних установ з надання допомоги дітям з особливими освітніми потребами
“Солнечные дети Херсонщины” Херсонська обласна громадська організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини» створена в 2014 році. Члени цієї організації – батьки дітей з синдромом Дауна.
Херсон для людей з особливими потребами (сторінка Facebook) Все, що може бентежити людей із особливими потребами в Херсоні.
Херсонська обласна психолого-медико-педагогічна консультація (ХОПМПК) Кожному з батьків хочеться, щоб його дитина росла активною, розвиненою і кмітливою. Але такими уже є реалії нашого сучасного життя, що не всі діти народжуються здоровими. На сьогоднішній день їх прийнято називати дітьми з проблемами у розвитку. І ці проблеми можуть бути різними. Малюк довго не розмовляє або говорить дуже погано, не встигає за однолітками, важко засвоює навчальну програму. Як допомогти такій дитині, в якій групі дитячого саду їй буде краще, де нададуть більш кваліфіковану розвиваючу допомогу?
Відповіді на ці та інші питання, що турбують батьків та педагогів, можна отримати від фахівців, які працюють в Херсонській обласній психолого-медико-педагогічної консультації (ХОПМПК).
Адреса: м. Херсон, вул. Миру, 31.
Тел.: (0552) 516913, 516914.
E-mail: kherson.pmpk@ukr.net
Графік роботи: пн-чт 8.00-17.00. пт 8.00-15.45 обідня перерва 12.00-12.45. сб, нд.- вихідний
Херсонський обласний Центр соціальної реабілітації для дітей-інвалідів Всі діти, які відвідують центр, отримують корекційні послуги з урахуванням індивідуальних психофізичних можливостей за наступними напрямками: Психолого-педагогічна реабілітація; Освітні послуги; Психологічна корекція; Соціальна та побутова реабілітація; Медичний супровід.
Адреса Центру: 73013, м. Херсон, вул. Степана Разіна б.4,
тел. 8 (0552) 42-06-37, 26-43-27.
Центр для користувачів з особливими потребами в ОУНБ ім. Олеся Гончара Центр пропонує послуги для користувачів з вадами зору, а також надає допомогу у доступі до інформаціі іншим категоріям користувачів з особливими потребами (інвалідам 1-3 груп, членам їх сімей), соціальним працівникам, корекційним педагогам, читачам похилого віку.
“Центр сімейної реабілітації дітей-інвалідів та детей з інвалідизуючими захворюваннями “Софія” (сторінка Facebook) Міська громадська організація

Адреса організації: м. Херсон, просп. Сенявіна, б.144, корп.3, кв.1

Херсонська міська громадська організація матерів дітей-інвалідів «СЕРЦЕ МАТЕРІ» Види діяльності: Робота творчого клубу для дітей та дорослих, майстерні, методично-інформаційного пункту для батьків. Індивідуальні та групові реабілітаційні послуги: психологічні, педагогічні, соціально побутові, фізкультурно-спортивні. Надання послуг з денного догляду. Організація дозвілля. Група взаємодопомоги батьків. Оздоровлення. Розроблено та виконується план навчання працівників. Відвідування навчальних семінарів та тренінгів.
Керівник: голова правління Бондар Валентина Олександрівна
Адреса: пров. Комбайновий, 11-а, м. Херсон, 73000
Телефон: (0552) 45-46-17, 39-46-17, (050) 277-48-36
Адреса електронної пошти: serce-materi@mail.ru
Підприємство організації інвалідів України “Спроможна громада “Рідна земля” Надання послуг таксі
Викликати таксі можна за тел.: (050) 419-41-42.

Адреса: м. Херсон, вул. Порт-Елеватор, буд. 1

Громадська організація “Центр розвитку слабочуючих дітей” Мета організації: соціально-педагогічна реабілітація дітей і юнацтва з вадами слуху та розвиток мовленнєвої діяльності дітей з соціально-незахищених сімей (багатодітних, неповних), а також популяризація інформації у суспільстві щодо вчасної перевірки слуху немовлят, інформаційна підтримка батьків, яка стосується реабілітації дітей з недостатнім слухом і співпраця з аудіо- та сурдоспеціалістами, студентами учбових закладів, спеціальність яких пов’язана з навчанням дітей з вадами слуху.
Адреса: м. Нова Каховка, вул. Горького, 18-а
тел. 050-23-998-22
“Фонд Підтримки Інвалідів Генічеська” Адреса Фонду: 75500, Херсонська обл., Генічеський район, м. Генічеськ, вул. Леніна, б.  204