“Українська література в пошуках героїв свого часу”
3 березня українці традиційно святкують День письменника.
Якісна українська література допомагає осягнути нюанси свого часу. Адже саме письменник, як ніхто інший, має сили та наснагу хоробро дивитись в очі дійсності і не приховувати правду. Його пильні спостереження, влучні здогадки та передбачення є не просто відгуком часу, але й формотворчим елементом історичного періоду та його культурного пласту. Хто ж вони – герої минулого та сьогодення? З ними й познайомить вас наша віртуальна виставка.
Справжніх поціновувачів вітчизняної літератури ми вирішили порадувати власним віртуальним проектом під назвою «Українська література в пошуках героїв свого часу».
Усі рекомендовані видання наявні у фонді Херсонської ЦБС, а більшість із них можна прочитати в режимі онлайн за відповідним посиланням. Цікавим доповненням проекту є статті, аудіокниги, буктрейлери, огляди, фільми та радіовистави на основі запропонованих книжок. Тож, маємо надію, що наші послуги неодноразово стануть вам у нагоді, тим паче, що проект передбачає регулярне оновлення та удосконалення дібраного матеріалу.
Проект включає в себе 3 розділи, розроблені у форматі віртуальних виставок за допомогою різноманітних сервісів. Приємних вражень!
Відеопрезентація проекту: детальніше…
Писати історичні романи – справа дуже і дуже складна. Бо Історія – дама примхлива, вона не завжди є такою, якою її хочуть бачити. Історія України – це роки й століття, коли ми, українці, не знали, що таке правдива інформація про рідну державу. Мабуть, людина, котра береться за воістину титанічну справу – розповісти читачеві правду про найсуперечливішу сторінку минулого, – не просто смілива. Це людина, яка дійсно розуміє, у чому полягає святий обов’язок письменника. Насамперед, це зображення боротьби й трагедії народу, відданості рідній землі або зради, честі й безчестя, тобто такої історії, якою вона є насправді. У цьому розділі ви знайдете найкращі зразки творів відомих письменників, які розповідають про різні періоди в історії України – з часів Київської Русі до наших днів. Детальніше… |
|
У цьому розділі беремо до уваги лише другу половину ХХ ст. Здивоване й мало не шоковане суспільство, відвикле від зухвалих новацій як вияву природної зміни поколінь, одначе, відразу збагнуло: з’явилася нова генерація творців, які прагнуть сказати власне, оригінальне слово. Письменники розширяли вікові рамки, зважувалися полемізувати з офіційною історіографією, яка відмовляла українству в знанні свого справжнього родоводу. Детальніше… |
|
Головним ворогом «альтернативи» є «нормальний» світ, який уособлюють не тільки «сірі» громадяни й громадянки, тобто міщанство, нові українці, псевдоінтелектуали, усі без винятку політики, масова і провінційна культура, зокрема глянцеві журнали, недосконале ТБ й попса, а й українське герантократичне суспільство, яке традиційно продовжує ігнорувати молодь, тримаючи час у муміфікованих руках. На відміну від своїх попередників, благородних революціонерів, які протиставилися соцреалізму й почали рішуче переформульовувати канон, учасники альтернативи не бояться виявляти свою молодість, тому й не намагаються писати так, як пише старше покоління. Детальніше…
Представники “альтернативи”: |
Укладачі: І. М. Безлюдна, завідуюча інформаційно-бібліографічним відділом;
Ю. О. Гресь, редактор інформаційно-бібліографічного відділу;
комп’ютерна верстка та оформлення: О. В. Смєшко, головний бібліограф інформаційно-бібліографічного відділу