“Герб України – символ віри і надії”

Що значить герб України для пересічного громадянина? Чому герб саме тризуб, а не щось інше? Що означає такий знак, коли він з’явився? Більша частина населення сприймає його лише як золотавий символ на синьому фоні, ну можливо ще вбачає в ньому слово «воля». Нажаль на цьому знання й розуміння закінчуються, хоча символ – тризуб таїть в собі багато значень та знань.

Відомий український громадський і політичний діяч Осип Назарук у 1918 році у своїй брошурі «Формальні проблеми української державності: Герб, монетна одиниця, військовий однострій і стяги» писав, що хоча певне значення герба в науці не встановлено, «на молодіж впливатиме сильно факт, що привернено найстарший з відомих гербів нашої державності, котрий має за собою тисячолітню традицію… Ні один зі слов’янських і навіть європейських народів не має такого питомого, свого й оригінального гербу. Всі орли — се ріжні варіанти й наслідування одного з римських гербів; корони сі також частина емблеми монаршої власти, ужита за герб, — леви принесені з півдня відзнаки… Тільки той оден, найстарший з них, сяє блеском повноти й охоплює всі наші землі своєю старою традицією».

Дослідник наголошує, що герб Тризуб, підносить почуття нашої національної гідності і наче каже до кожного українця: «Ти член і спадкоємець тисячлітньої слави великого народу, котрий уже 10 століть боровся під сим знаком».

Виставка присвячена одному з державних символів України – Державному Гербу України. 19 лютого 1992 р. Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про Державний Герб України» і затвердила тризуб як малий Державний Герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Малим Державним Гербом України є золотий тризуб на синьому фоні.

Віртуальна виставка “Герб України – символ віри і надії” дає можливість ознайомитися з книжковими виданнями та електронними ресурсами в режимі онлайн, подивитися історію та дізнатися невідомі факти завдяки широкому асортименту відеофільмів (26) та дізнатися як представлена ця тема в інших бібліотеках в форматі виставок.