ІІ Міжнародна археологічна конференція “Ольвійський форум”

ХЕРСОН НА ОЛЬВІЙСЬКОМУ ФОРУМІ

 Протягом 4-6 травня в Миколаєві проходить ІІ Міжнародна археологічна конференція “Ольвійський форум”. У конференції беруть участь дослідники з різних наукових центрів України, а також Польщі, Франції та Швейцарії.

Наше місто представляє на форумі Херсонська централізована бібліотечна система: як не лише одна з провідних бібліотечних інституцій міста, а й потужний краєзнавчо-просвітницький центр. Наш працівник Антон Костенко виступив на конференції з доповіддю “Ізраїль Ратнер і його внесок у дослідження античних пам’яток Південної України” (повний текст: https://archaeosector.blogspot.com/p/1950-1970.html).

Слід відзначити, що бібліотеки міста постійно популяризують через свої заходи давньогрецьке минуле Південної України, зокрема й історію Ольвії. У підготовці цих заходів бібліотекарям допомагає, серед інших видань, і книга Ізраїля Ратнера “Древности Херсонщины”.

Тож наша участь у форумі не є випадковою і тепер, завдяки нашій праці, не лише херсонці, але й наукоці з інших міст і країн, змогли дізнатися про життєпис і науковий доробок херсонського археолога, якого ми згадуємо у 25-ту річницю його відходу у вічність.