Конгрес волонтерів

Як і анонсувалося раніше, сьогодні в Центральній бібліотеці ім. Лесі Українки відбувся традиційний Конгрес волонтерів. Темою цьогорічного конгресу ми обрали “Міжнародне волонтерство молоді та народну дипломатію”.
Захід адресувався передусім молоді нашого міста. Можливості спільної праці з закордонними некомерційними організаціями над популяризацією України поза межами нашої держави, можливості поширення культурних та політичних здобутків інших держав в Україні – цьому були присвячені виступи доповідачів Конгресу.
Волонтер Корпусу миру США Уітні Крейвенс (Whitney Cravens) розповіла про проекти Корпусу в Україні й безпосередньо в Херсоні, й про свою працю в нашому місті. Пані Уітні зазначила, що тривалий час робота Корпусу миру в Херсоні була призупинена (у зв’язку з російською агресією в сусідніх регіонах), але зараз повноцінно відновлюється і відкриває чималі можливості для зацікавлених херсонців.
Андрій Назаренко (Andrii Nazarenko), активіст японського консервативного руху Ніппон Кайгі, докладно розповів про свою працю з популяризації української культури в Японії, заходи з донесення до японської громадськості правдивої інформації про сучасні політичні процеси в Україні. Цікавість присутніх викликало й питання можливостей для українців навчатися та працювати в Країні Сонця, що сходить.
Надзвичайно інформативним було спілкування з запрошеною паном Андрієм до розмови Міку Канедою – адже це була рідкісна змога з перших вуст довідатися про те, як сприймають корінні японці Україну, як образ нашої держави змінюється, зокрема й після подій Революції Гідності.
Євгенія Мироненко та Анастасія Добущак присвятили свій виступ співпраці з білоруськими некомерційними організаціями в Україні у справі захисту прав білоруських добровольців Війни на Сході та питанням опіки пам’яттю полеглих білоруських воїнів, що віддали життя за волю України.
Цікавим для учасників було й неформальне спілкування після завершення офіційної частини Конгресу. Тут була можливість зав’язати нові ділові та дружні контакти, обговорити конкретні питання громадської роботи.