У траурі, в скорботі Україна ! –
За нас віддали все ви, що могли…
Простіть, пробачте, просим на колінах –
Нас захищали, ми ж – не вберегли !
В стінах бібліотеки була проведена година пам’яті “Оленівка: хроніка подій”.
ЗАГИБЛИХ ЩОНАЙМЕНШЕ 53, ПОРАНЕНИХ – ПОНАД 130
«Барак 200» – на новітньому сленгу так позначають теракт в Оленівці бійці, які вийшли з полону. Це одночасно і приблизна кількість людей, яких туди зігнали для страти, і символ смерті. Бо «двохсоті» – так кажуть про загиблих.
Україна майже одночасно дізналася про теракт й отримала з інтернет-мережі «російські» списки загиблих та поранених. Сторона-агресор на контакт не йшла, не уточнювала дані і не надавала нових.
Про те, що інтернет-списки не точні, стало зрозуміло пізніше: коли в результаті обмінів почали повертатися бійці та коли почали досліджувати ДНК загиблих. У відразу поширених списках постраждалих, як згодом з’ясувалося, були й ті, хто, найімовірніше, помер вже по дорозі в лікарню. У тих списках загиблих було й кілька людей, хто вижив-виборов своє життя на межі з смертю.
Травми отримали абсолютно всі, хто був у тому ангарі, контузії отримали 100 % людей, а ще осколкові та інші поранення, які в тих умовах кваліфікували, як легкі та середні. Їх не заносили тоді, навіть, в список «трьохсотих» поранених, тобто.
Станом на зараз жодна з сімей загиблих в Оленівці Азовців не отримала статус сім’ї загиблого при захисті Батьківщини. Діти загиблих не мають пільг і не отримують пенсії.
Пройшло багато поховань загиблих героїв, а деякі сім’ї досі живуть у повній невідомості, в очікуванні підтвердження ДНК.
Щодо постраждалих захисників, які вижили в теракті, рідні не мають з ними ніякого зв’язку, хоча за нормами Женевської конвенції про поводження із військовополоненими в них має бути право на листування. Однак сім’ї не мають жодної інформації про стан їхнього здоров’я та місце утримання.
Світ недостатньо відреагував на теракт в Оленівці. Саме тому РФ продовжує вчиняти звірства над військовополоненими та буде це продовжувати робити, якщо світ, зокрема і Україна, не відреагують належним чином.
Тема теракту в Оленівці має порушуватися на всіх міжнародних майданчиках. На всіх зустрічах з партнерами, правозахисними організаціями. Задля того, щоб російський злочин був засуджений, винні знайдені та покарані.
В залі каталогів бібліотеки для відвідувачів відкриття виставки-ознайомлення “Оленівка. 29.07.2022”. Це ознайомлення з інтерактивним проектом “Olenivka”, створеним командою онлайн-журналу “Свої.City” та платформи пам’яті “Меморіал”. В ньому зібрані історії українських захисників, які загинули в бараці Оленівки. Також є список ідентифікованих жертв убивства.
Мета проєкту – перетворити цифри загиблих на імена тих, кого росіяни вбили, бо не змогли перемогти на полі бою.
Вічна пам’ять українським Героям!
Лип 29 2024
Оленівка: хроніка подій
Новини