Вступне слово

Шановні читачі!

Щиро вітаємо Вас на сторінках сайту Херсонської централізованої бібліотечної системи, яка об’єднує 35 міських бібліотеки–філії для дорослих, юнацтва і дітей. Міські публічні бібліотеки розташовані у різних куточках міста. У своїх фондах вони зберігають культурну духовну спадщину та створюють комфортні умови для інтелектуальної роботи і творчості.

На карті–схемі Ви можете знайти потрібну бібліотеку, яка є найближчою для Вас і скористатися безкоштовно бібліотечними послугами. Приходьте до нас у зручний для Вас час.

Наш сайт пропонує різноманітну інформацію про:

  • графік роботи і послуги, які надають міські бібліотеки;
  • електронний каталог книг, періодичних видань;
  • нові надходження;
  • передплачувані газети та журнали;
  • новини про життя бібліотек міста, анонси бібліотечних заходів.

Запрошуємо скористатися важливою інформацією про життя національних громад міста за допомогою унікальної бази даних «Національне розмаїття Таврії», а також пізнати екологічні проблеми та юридичні документи за базою даних «Екологічний простір». Використовуйте інформаційно-пошукову послугу “Віртуальна довідка”, яка скоротить Ваш час на пошук необхідної інформації.

У гостьовій книзі сайту ми чекаємо ваших пропозицій, зауважень та рекомендацій щодо роботи сайту.
Бажаємо Вам отримати насолоду від прочитаних книг. Чекаємо Вас у наших бібліотеках.

З повагою
Директор Херсонської
централізованої бібліотечної системи

Г. В. Нежинська

БІОГРАФІЯ ДИРЕКТОРА ХЕРСОНСЬКОЇ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ
Галини НЕЖИНСЬКОЇ

Галина НЕЖИНСЬКА працює в ЦБС з 1980р., на посаді заступника директора ЦБС по роботі з дітьми з 1984р., директора Херсонської ЦБС – з 2003р. У 1986р. закінчила Харківський інститут культури за спеціальністю «бібліотекар – бібліограф вищої кваліфікації». З 2010р. по 2019р. щорічно проходить навчання з підвищення кваліфікації на курсах ДАККІМ « Інноваційні можливості в бібліотеці».

Пані Галина володіє глибокими знаннями з теорії бібліотечної справи, сучасними технологіями, має добрі практичні навики. Ерудована особистість, добре знає українську культуру, літературу, історію, новітні бібліотечні технології. Свій високий професійний і загальноосвітній рівень постійно поповнює, вивчає спеціальну та фахову періодику і літературу.

Пані Галина є керівником сучасного плану. Є цілісною, ініціативною особистістю, , менеджером та стратегом розвитку бібліотек міста Херсона.

За час керівництва пані Галини Херсонська ЦБС стала однією з кращих ЦБС регіону. В складні часи становлення молодої незалежної України молодий керівник ЦБС запропонувала колегам створювати нові бібліотечні проекти, впроваджувати нові інноваційні форми бібліотечної роботи та розширення асортименту послуг для громади міста Херсона. Проєкти на впровадження нових послуг та створення електронних ресурсів, відкриття Інтернет – центру при Центральній бібліотеці ім. Лесі Українки та Інтернет – місць в бібліотеках – філіях були підтримані Міжнародними фондами та організаціями, Посольством США в Україні, Посольством Німеччини та ін. організацій. Енергійність та професіоналізм пані Галини сприяв організації навчання цифрової грамоти людей віком 50+ в рамках Університету ІІІ покоління в бібліотеках міста. З 2020р. бібліотеки міста приєдналися до загальноукраїнської програми цифрового навчання населення в рамках програми « Дія. Цифрова освіта». Завдяки енергії та наполегливості керівника Нежинської Галини з метою створення постійно діючого гуртка програмування та робототехніки для дітей та молоді на базі Центральної бібліотеки ім. Лесі Українки та підтримки Ресурсного центру в Україні «Гурт» постійно проводяться заняття, інтерактивні заходи для молоді та дітей з програмування та робототехніки.

Налагоджені тісні контакти з ГО «Вікімедіа Україна». Користувачі бібліотек міста навчаються створювати інформаційні ресурси української Вікіпедії. Щорічно беруть Участь в фотоконкурсі Вікімедіа . поповнюють краєзнавчими документами Вікісховища.

З ініціативи пані Галини з 2016 року, вперше в Україні, в структурних підрозділах ЦБС проводиться щорічний конкурс «Говоримо мовою коміксів» зі створення комікс – історій серед молодих, креативних користувачів. Видається щорічний збірник «LESYA – 2016». Директором Нежинською Галиною у 2020р. був ініційований проєкт «Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги» та створення нового інноваційного продукту – комікс–видання. Проєкт отримав підтримку ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Європейського Союзу (програма Дім Європи).

Завдяки її енергійності та наполегливості структурні підрозділи та працівники філій ставали переможцями загальноукраїнських та регіональних конкурсів. Пані Галина добре розуміє стратегію розвитку структурних підрозділів ЦБС. Очолює проєктну діяльність ЦБ та філій, впроваджує новітні технології в бібліотечній галузі міста. ЦБС щорічно отримує на розвиток бібліотек міста понад 60,0тис. додаткових інвестицій за рахунок грантової та фандрейзингової діяльності.

Як господар та менеджер бібліотечної установи Галина Вікторівна створила дизайн сучасних бібліотек у всіх структурних підрозділах, в т. ч., в бібліотеках для дітей, селищних та сільських. Розуміючи необхідність впровадження ІТ в бібліотечну справу добилася підключення 100% бібліотек до мережі Інтернет та створення вільного доступу до Wi -Fi.

Досвід та вміння організувати колектив на розширення асортименту бібліотечних послуг, створення в бібліотеці комфортних умов для отримання необхідної інформації, перетворення бібліотек в сучасні центри надання культурних послуг є основою діяльності пані Галини як сучасного керівника, менеджера, організатора бібліотечної справи в регіоні.

Пані Галина є постійним учасником всеукраїнських та регіональних семінарів, навчань: Міжнародного книжкового форуму у м. Львові, щорічних Всеукраїнських конференцій членів УБА у м. Києві та ін. Результати участі, досвід кращих українських бібліотек впроваджує в практику роботи структурних підрозділів ЦБС.

Протягом 5 років очолювала Херсонське бібліотечне товариство. Професійні знання та особисті якості керівника та ініціативної людини втілювала в розвиток бібліотечного середовища, іміджем публічних книгозбірень регіону.

Професійну діяльність пані Галини неодноразово відзначали грамотами та подяками Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської міської ради, управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації, управління культури Херсонської міської ради тощо.

Підвищення кваліфікації при Міністерстві культури України, Національна Академія керівних кадрів культури і мистецтв. Київ.(2018)

Нагороди
8 березня 2021 року – УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №92/2021 присвоєно звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

Відзнаки
Подяка Міністерства культури України – за особистий вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм (2018)

Подяка Херсонського міського голови – за активну участь в організації проведення заходів до Дня міста (2019,2018,2017)

Подяка Херсонського міського голови за залучення міжнародних інвестицій до Херсонської централізованої бібліотечної системи та створення нового іміджу бібліотек(2013)

Почесна Грамота Херсонського міського голови за досягнення у справі розвитку культури міста, організації інформаційного забезпечення користувача, залучення до книги і читання (2014,2015,2016)

Диплом Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації за активну участь у Великій літературній естафеті «Олесь Гончар крокує Херсонщиною» (присвячений 100 – річчю з дня народження письменника) (2018)