Обслуговування юнацтва

Відділ обслуговування юнацтва організовує бібліотечне обслуговування молоді міста, вивчає попит користувачів та бере участь у комплектуванні фонду, проводить заходи з метою популяризації літератури та залучення молоді до читання. Абонемент та читальний зал щороку обслуговують близько 4500 користувачів.

 

 

 

 

 

Ресурси

  • книги (близько 24200 тис. прим.)
  • періодичні видання (29 назв видань)

Абонемент для юнацтва

Обслуговує користувачів віком від 14 до 22 років. Тут можна записатися до відділу, придбати рекламну продукцію бібліотеки, одержати інформацію про режим роботи та правила користування бібліотекою. При поповненні фонду враховуються потреби студентської та учнівської молоді. Відвідувачі можуть скористатися літературою на допомогу навчальним програмам та великим загалом художньої літератури. Постійно діючі тематичні виставки, цикли виставок, виставки до знаменних дат, перегляди літератури та тематичні полиці розкривають книжковий фонд відділу.

Читальний зал

До послуг користувачів – багатий довідково-енциклопедичний фонд, краєзнавчі видання, галузева література. Систематично проводяться літературні зустрічі, години, усні журнали, вікторини та інші різноманітні заходи з актуальних проблем молоді.

Безкоштовні послуги:

  • видача літератури додому;
  • тематичний підбір літератури;
  • складання рекомендаційних списків;
  • індивідуальне інформування читачів;
  • безкоштовний Інтернет;
  • допомога в самореалізації в літературній творчості;
  • вдосконалення розмовної англійської мови;
  • щомісячні тренінги з права для молоді шкільного віку «Право знати право» за темами: правова свідомість, обізнаність, застосування норм права в повсякденному житті.

 

Літературна студія «Блокнот»

Керівник – Марченко Л.В.

Молодіжний творчий проект спрямований  на розвиток творчих здібностей, талантів молоді, розширення їхнього світогляду, удосконалення знань мови, літератури та історії як загалом, так і рідного краю, формування навичок творчої літературної діяльності, а також на сприяння  розробці і реалізації планів, щодо вирішення одного з кінцевих результатів :

  • розвиток творчого потенціалу молоді,
  • самореалізація в літературній творчості ,
  • залучення до участі у літературних конкурсах,
  • випуск друком робіт учасників студії.

Мета проекту – пошук  оптимальних методів і прийомів активізації  образного мислення, зокрема засобами художньої літератури; розробка системи майстер-класів та практичних занять для оволодіння творчою майстерністю; поглиблення знань з теорії літератури; формування у творчої молоді свідомості прагнення до успішної самореалізації, стійкого інтересу до літературного процесу.

 

Проект передбачає поєднання наступних інформаційних, теоретичних і практичних форм організації засідань студії:

  1. Літspace (літературний space з англ. – простір) – отримання інформації про письменників-ювілярів, творчі зустрічі з майстрами слова, видавництвами, презентації, спілкування в режимі on-line тощо.
  2. Майстер-класи з представниками літоб’єднань та кваліфікована допомога фахівців (навчальні та дискусійні форми роботи).
  3. word – (з англ. prezi – презентація, word – слово) – знайомство з творами студійців.
  4. Postscriptum – (з лат. – після написаного) – обмін думками: студійці обговорюють роботи, отримують поради, діляться думками про літературу, про уподобання та просто про життя та навчаються.
  5. Арт-майданчик – мистецькі зустрічі, виставки, музичні номери.

Контакти
Адреса: м. Херсон, вул. Потьомкінська (К. Маркса), 97
Телефон: (0552) 49-02-62
e-mail: yunoshu12@gmail.com

відділ обслуговування юнацтва Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки – сторінки Facebook, ВК