ІІІ міський конкурс літературної творчості ім. Миколи Братана
ПЕРЕДМОВА
Ви вже маєте опубліковані вірші чи прозу і впевнені у власних творчих силах? Чи може Ви лише пробуєте власне перо і до сьогодні широкий загал не бачив Ваших творів? Це однаково, адже якщо Ви подасте свої роботи на конкурс незалежна комісія оцінить Ваші роботи об’єктивно й незаангажовано. Долучайтеся!
Розповсюдженням такого оголошення організатори ІІІ Міського конкурсу літературної творчості імені Миколи Братана більш ніж півроку тому запрошували до участі у цій помітній культурній події нашого міста. Наш конкурс, а його організаторами незмінно є Управління культури Херсонської міської ради та Херсонська централізована бібліотечна система, став уже традиційним і відбувається – як бачимо з офіційної назви – вже втретє. І попри це він щоразу залучає чимало талановитих херсонців – відомих письменників і аматорів пера, зовсім юних авторів і давно знаних та шанованих митців.
За умовами конкурсу твори подавалися у трьох вікових категоріях: 14-17 років (учнівська молодь); 18-25 років (умовно «студентська молодь», хоча дехто з наших переможців уже здобув вищу освіту); автори до 45 років. В кожній з цих категорій переможці визначалися за поетичною та прозовою номінаціями окремо. Відтак з 59 поданих поетичних та прозових творів ми обрали переможців у кожній з названих шести номінацій.
В категорії «учнівська молодь», кращими авторами прози стали Вікторія Логуш та Катерина Мазепина (також відома під псевдо Катерина Норд), а кращими поетами – Валерія Тищенко, Анастасія Ходанович, Ельвіра Мєльгунова та Таїсія Доброзорова.
У категорії «студентська молодь» призові місця серед прозаїків здобули Сергій Іванов, Дар’я Тарадименко та Микола Золотарьов, а серед поетів – Альона Мовчан, Плотніков Дмитро та Ірина Яворська.
У найдорослішій категорії призерами стали Зоя Щербініна, Аліна-Ангеліна Дедушинська й Тетяна Павленко – за найкращі поетичні твори, а Ліна Козловська (також працює під псевдо Ліна Іванова), Ігор Паршин, Володимир Бєлов, Володимир Логуш – за найкращий прозовий доробок. Крім того, Гладиш Тетяну, Кондратенко Анастасію та Подоляк Наталію удостоєно відзнакою «Надія» за перші талановиті кроки в літературній творчості.
В анонсі нашого конкурсу ми наголошували на тому, що всі твори переможців будуть видані окремою збіркою і, можливо, саме ця збірка і стане для автора першим кроком до серця й розуму тисяч читачів. І ось ми маємо задоволення тримати цю збірку в руках.
Слід зазначити, що конкурсні роботи не тільки відповідають конкурсним положенням, але й дозволяють отримати справжню насолоду від читання. І твори-переможці, і твори, що не здобули призових місць, свідчать про якість літературного процесу у нашому місті. Більшість членів журі неодноразово висловлювали думку, що ІІІ Міський літературний конкурс імені Миколи Братана за художньою якістю поданих творів не поступається багатьом всеукраїнським конкурсам літературної майстерності.
Тож висловлюємо вдячність усім учасникам конкурсу і бажаємо їм подальших творчих успіхів – особливо ж перемоги на IV Міському літературному конкурсі імені Миколи Братана, що відбудеться у 2019 р.
ПОЛОЖЕННЯ
про ІІІ міський конкурс літературної творчості ім. Миколи Братана
з 01 жовтня 2016 до 26 лютого 2017 року
Загальні положення
Міський конкурс літературної творчості (далі – Конкурс) проводиться один раз на два роки, з метою виявлення, стимулювання, розвитку та соціальної підтримки талановитої молоді м. Херсона (поетів, прозаїків, драматургів) та сприяння їх самореалізації.
Основні завдання:
– сприяння розвитку творчих здібностей і духовних потреб молоді;
– залучення широкого кола громадськості до участі в культурному житті міста;
– сприяння інтеграції молодих літераторів до загальноукраїнського культурного контексту;
– виховання молодого покоління в дусі любові до рідного міста, України та її культури;
– розвиток літературного процесу в м. Херсоні.
Організатори конкурсу: Управління культури Херсонської міської ради, Централізована бібліотечна система м. Херсона.
Для підготовки і проведення конкурсу створюється організаційний комітет, до складу якого входять представники управління культури Херсонської міської ради, Централізованої бібліотечної системи м. Херсона, Херсонського обласного відділення Національної спілки письменників України, засобів масової інформації.
Функції оргкомітету:
– розроблення календарного плану заходів щодо підготовки та проведення конкурсу;
– забезпечення поширення інформації про проведення конкурсу, його зміст та умови участі;
– визначення та затвердження кількісного та персонального складу журі;
– забезпечення можливості зв’язку з авторами, прийняття від авторів рукописів для участі в конкурсі;
– організація церемонії нагородження переможців;
– здійснення іншої роботи, необхідної для успішного проведення конкурсу.
Для визначення робіт, що братимуть участь у фіналі конкурсу, оргкомітетом створюється спеціальна незалежна комісія, до складу якої запрошуються філологи, фахівці у сфері мови і літератури, літературні критики, журналісти та представники видавництв.
У випадку недотримання норм Положення оргкомітет має право відхилити твір.
Умови проведення та участі у конкурсі
До участі в конкурсі запрошуються авторські учнівські, студентські, молодіжні колективи та молоді поети, прозаїки та драматурги віком від 14 до 45 років, що проживають на території м. Херсона, які надіслали конкурсні роботи в установленому порядку.
Конкурс складається з двох частин:
Конкурс творів у номінаціях «Поезія» та «Проза».
Творчі зустрічі (з поетами, драматургами, діячами культури та мистецтва, журналістами тощо).
В обох номінаціях суддівство відбувається за трьома віковими категоріями:
учнівська молодь (14-17 років);
студентська молодь (18-23 роки);
інші категорії молоді (до 45 років).
У номінації “Проза” художня проза подана на конкурс має бути не менше ніж 5 сторінок і не більше 150. У разі, якщо конкурсний твір перевищує норми, зазначені вище, автор надає для участі у конкурсі фрагмент (главу, частину, уривок).
У номінації “Поезія” на конкурс подається не менше ніж 5 віршованих творів. З поеми подається уривок.
Твори, які подаються на конкурс мають бути написані українською або російською мовами.
Тематика творів не обмежена.
Порядок подання робіт
Конкурсні роботи приймаються оргкомітетом з 01 жовтня 2016 до 26 лютого 2017 року (включно) у методичному відділі Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки
за адресою: м. Херсон, вул. Потьомкінська (Карла Маркса), 97.
Часи прийому: щоденно з 10.00 до 12.00, з 14.00 до 16.00, крім суботи та неділі.
Телефони для довідок: 49-05-16 (ЦБС); 32 -17-18 (управління культури ХМР)
e-mail: khersoncbs15@gmail.com
Матеріали подаються в паперовому та електронному вигляді. Рукописи творів повинні бути віддруковані шрифтом Times New Roman (розмір шрифту – 14).
Конкурсні роботи повинні мати наступні атрибути:
– назва та юридична адреса навчального закладу або організації;
– номінація, у якій надається дана робота;
– назва роботи, автор (повністю П.І.Б., контактна інформація).
!Рукописи творів сортуються по номінаціях, реєструються з наданням відповідних кодів. Конкурсантам видаються відповідні реєстраційні картки.
До участі у конкурсі не допускаються роботи, які поступили після вказаного терміну та роботи, не надані в електронному вигляді. Роботи, що беруть участь у конкурсі, не рецензуються та не повертаються.
Журі конкурсу
Склад журі Конкурсу погоджується з усіма членами оргкомітету та затверджується його головою. До складу журі включаються професійні літератори, відомі поети, прозаїки та публіцисти, видавці, діячі культури та мистецтва, представники засобів масової інформації, громадські діячі, а також в обов’язковому порядку представники організацій, засновників конкурсу.
Кожен з членів журі протягом березня – квітня 2017 року ознайомлюється з конкурсними творами, що дісталися фіналу літературного конкурсу, письмово викладає свої коментарі та виставляє бали за 5-ти бальною шкалою.
За підсумками ознайомлення з конкурсними творами складається протокол, що завіряється підписом кожного з членів журі.
(У випадку, якщо максимальний підсумковий бал буде рівним у двох і більше творів, голова оргкомітету і голова журі разом, використовуючи письмові коментарі членів журі, визначають твір/твори, що перемогли у конкурсі по номінаціях).
Нагородження переможців
Визначення переможців здійснює журі у кожній з 2-х номінацій.
Переможцем конкурсу є особа (або кілька осіб), чий твір отримав максимальну кількість балів і визнаний найкращим у відповідній номінації.
Автори, які стали переможцями конкурсу в номінаціях “Проза” та “Поезія” нагороджуються дипломами управління культури Херсонської міської ради за зайняте 1,2 і 3 місце, а також пам’ятними подарунками.
Незалежно від номінації журі має право присвоїти окремі відзнаки:
– “Відкриття року” – найкращому молодому конкурсанту за твір, який ще не був опублікований;
– “Визнання” – за видатний вклад у розвиток мистецтва й багаторічну плідну та сумлінну працю;
– “Постать” – за кращий твір, присвячений видатній особистості м. Херсона: культурному, науковому діячу, політику, іншій видатній особистості;
– “Надія” – юному конкурсанту, який робить перші талановиті кроки у літературній творчості (у віковій категорії від 14 до 17 років).
За підсумками проведення конкурсу видається збірка творів переможців ІІІ Міського конкурсу літературної творчості ім. Миколи Братана (протягом травня 2017 року). Також, автор дає згоду на публікацію у будь-якому виданні, що запропонував оргкомітет конкурсу. Розповсюдження збірки проводиться протягом 2017 року на культурно-мистецьких заходах, серед бібліотечних закладів м. Херсона, професійних митців та діячів аматорського мистецтва.
Урочисте нагородження переможців відбувається в кінці травня на початку червня 2017 року.
Фінансування конкурсу
Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок міського бюджету згідно з Міською програмою культурно-масових, мистецьких заходів і підтримки заходів у рамках проведення міжнародних, всеукраїнських, міських фестивалів та конкурсів на 2017 рік, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Координатор проведення конкурсу:
завідувач організаційно-методичним відділом Костенко А. В.
Тел. (0552) 49-05-16
У п’ятницю 26 травня були підбиті підсумки ІІІ Міського літературного конкурсу ім. Братана – з 59 конкурсантів обрано 18 призерів.
Поки що, тримаючи інтригу, журі не повідомляє, хто саме і яке міце посів. Але дозволено озвучити імена кращих авторів-аматорів та професіоналів.
Так, в категорії “Учнівська молодь“, кращими стали:
Полякова Олена , Ходанович Анастасія, Тищенко Валерія, Мазепина Катерина, Логуш Вікторія.
У категорії “Студентська молодь” на призові місці претендують:
Яворська Ірина, Мовчан Альона, Плотніков Дмитро, Золотарьов Микола, Тарадименко Дар’я, Іванов Сергій.
У найдорослішій категорії призерами можуть стати:
Щербініна Зоя, Дедушинська Аліна, Павленко Тетяна, Козловська Ліна , Паршин Ігор, Бєлов Володимир, Логуш Володимир.
Дата церемонії нагородження ще не визначена остаточно, відомо, що це буде напередодні початку нового навчального року. Адже зібрати всіх учасників у час канікул було б важко. Крім того, готується до друку антологія конкурсу з кращими роботами учасників. Вона буде однією з нагород для авторів. А на її видання теж потрібен час.
Отож, дочекаймося осені.
І – вітаємо номінантів.