Нагородження переможців ІІІ міського конкурсу літературної творчості ім.Миколи Братана

ПЕРЕДМОВА

Ви вже маєте опубліковані вірші чи прозу і впевнені у власних творчих силах? Чи може Ви лише пробуєте власне перо і до сьогодні широкий загал не бачив Ваших творів? Це однаково, адже якщо Ви подасте свої роботи на конкурс незалежна комісія оцінить Ваші роботи об’єктивно й незаангажовано. Долучайтеся!

Розповсюдженням такого оголошення організатори ІІІ Міського конкурсу літературної творчості імені Миколи Братана більш ніж півроку тому запрошували до участі у цій помітній культурній події нашого міста. Наш конкурс, а його організаторами незмінно є Управління культури Херсонської міської ради та Херсонська централізована бібліотечна система, став уже традиційним і відбувається – як бачимо з офіційної назви – вже втретє. І попри це він щоразу залучає чимало талановитих херсонців – відомих письменників і аматорів пера, зовсім юних авторів і давно знаних та шанованих митців.

За умовами конкурсу твори подавалися у трьох вікових категоріях: 14-17 років (учнівська молодь); 18-25 років (умовно «студентська молодь», хоча дехто з наших переможців уже здобув вищу освіту); автори до 45 років. В кожній з цих категорій переможці визначалися за поетичною та прозовою номінаціями окремо. Відтак з 59 поданих поетичних та прозових творів ми обрали переможців у кожній з названих шести номінацій.

В категорії «учнівська молодь», кращими авторами прози стали Вікторія Логуш та Катерина Мазепина (також відома під псевдо Катерина Норд), а кращими поетами – Валерія Тищенко, Анастасія Ходанович, Ельвіра Мєльгунова та Таїсія Доброзорова.

У категорії «студентська молодь» призові місця серед прозаїків здобули Сергій Іванов, Дар’я Тарадименко та Микола Золотарьов, а серед поетів – Альона Мовчан, Плотніков Дмитро та Ірина Яворська.

У найдорослішій категорії призерами стали Зоя Щербініна, Аліна-Ангеліна Дедушинська й Тетяна Павленко – за найкращі поетичні твори, а Ліна Козловська (також працює під псевдо Ліна Іванова), Ігор Паршин, Володимир Бєлов, Володимир Логуш – за найкращий прозовий доробок. Крім того, Гладиш Тетяну, Кондратенко Анастасію та Подоляк Наталію удостоєно відзнакою «Надія» за перші талановиті кроки в літературній творчості.

В анонсі нашого конкурсу ми наголошували на тому, що всі твори переможців будуть видані окремою збіркою і, можливо, саме ця збірка і стане для автора першим кроком до серця й розуму тисяч читачів. І ось ми маємо задоволення тримати цю збірку в руках.

Слід зазначити, що конкурсні роботи не тільки відповідають конкурсним положенням, але й дозволяють отримати справжню насолоду від читання. І твори-переможці, і твори, що не здобули призових місць, свідчать про якість літературного процесу у нашому місті. Більшість членів журі неодноразово висловлювали думку, що ІІІ Міський літературний конкурс імені Миколи Братана за художньою якістю поданих творів не поступається багатьом всеукраїнським конкурсам літературної майстерності.

Тож висловлюємо вдячність усім учасникам конкурсу і бажаємо їм подальших творчих успіхів – особливо ж перемоги на IV Міському літературному конкурсі імені Миколи Братана, що відбудеться у 2019 р.