Нові надходження книг

Знайомимо вас із підбіркою нових та цікавих книг, які надійшли до бібліотек

Херсонської ЦБС протягом року.


821(44)
Б 37
Беґбедер, Фредерик.

Життя без краю [Текст]: [роман] / Фредерік Беґбедер; [з фр. пер. Л. Кононович]. – К.: КМ-БУКС, [2018]. – 320 с.: ілюстр.

Всього 3: БФ 20 (1), БФ 24 (1), аб (1)

“Життя – це масове убивство. 59 мільйонів смертей на рік. 1,9 на секунду. 158.857 щодня. Заки ви прочитаєте цей абзац, на світі вже помре зо двадцять людей, а якщо ви читаєте повільно, то ще й більше. Загальна байдужість косить людство. Але чому ми терпимо цю щоденну бійню під приводом того, що це природний процес? Раніше я думав про смерть раз на день. Але перетнувши межу в півстоліття, я почав думати про неї щохвилини. У цій книжці я розповідаю про те, до чого вдався, щоб не сконати безглуздо, як ото всі конають. Не може бути й мови про те, щоб померти без опору. Ф.Б.”


51
Б 46
Бенджамін, Артур.

Магія математики [Текст]: як знайти x і навіщо це потрібно/ Артур Бенджамін; [пер. з англ. М. Гоцацюка]. – К.: КМ-БУКС, [2018]. – 352 с.: ілюстр., табл. – Предм. покажч.: с. 345-350.

Всього 4: БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 13 (1), юв (1)

Це та книга, про яку багато хто мріє під час навчання у школі та в середніх і вищих навчальних закладах. Написана професором кафедри математики і професійним фокусником, вона містить величезну кількість цікавих прикладів застосування математики, починаючи від розрахунку ваги порції морозива й стратегії гри у покер і закінчуючи визначенням площі величезної гори. Видання наповнене справжньою математичною магією, що дає змогу поглянути на матір усіх точних наук під дещо іншим, незвичним для широкого загалу, кутом зору. Окрім звичної точності, ви побачите в числах красу та чарівність, зрозумієте зрештою значення виразу “все геніальне – просто”. Будучи призначеною в першу чергу для учнів та студентів, книга зацікавить і математика-науковця, і людину, далеку від науки.


821(82)
Б 83
Борхес, Хорхе Луїс.

Книга вигаданих істот [Текст] / Хорхе Луїс Борхес, Маргарита Герреро ; пер. з ісп. Сергія Борщевського. – Л. :Видавництво Старого Лева, 2017. – 240 с.

Всього 13: БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 13 (1), БФ 14 (1), БФ 16 (1), БФ 19 (1), БФ 23 (1), юв (1), БФ 8 (1), БФ 20 (1), кх (1)

«Книга вигаданих істот» Хорхе Луїса Борхеса та його співавторки Маргарити Герреро — це вишукане плетиво правди й вигадок, легенд і фантазій, цитат і фактів, правдивість яких годі з’ясувати. Адже реальність за Борхесом — це те, що ми погоджуємося нею вважати. Художній твір, написаний у формі енциклопедії, уже понад півстоліття захоплює, інтригує та спонукає до роздумів шанувальників містифікацій. А тепер цей світ фантастичних створінь втілився й українською.


821(73)
Б 87
Браун, Ден.

Джерело [Текст] : роман / Ден Браун ; пер. з англ. Ганни Яновської. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 526 с.

Всього 3: БФ 1 (1), БФ 3 (1), аб (1)

Століттями релігії світу намагалися пояснити походження людини. І ось Кірш — колишній учень Роберта Ленґдона, відомий мільярдер та винахідник — здійснює приголомшливе відкриття, яке здатне не просто похитнути, а й спростувати постулати всіх релігій. На сенсаційну лекцію в музеї Ґуґґенгайма запрошено і професора Роберта Ленґдона. Але Кірш не встигає викласти свою неймовірну теорію — його вбивають. Матеріали лекції Кірша захищені 47-значним паролем… Тепер від професора Ленґдона та директорки музею Амбри Відаль залежить, чи дізнається світ таємницю свого походження. Складні головоломки, втеча від іспанської поліції, смертельні сутички, загадки, схожі на химерні будівлі славетного Ґауді, запаморочливі сплетіння вуличок Барселони — і десь серед цього виру сховане воно, джерело…

821(73)
Б 90
Буковскі, Чарльз.

Жінки [Текст] : [роман] / Чарльз Буковскі ; [пер. з англ. Б. Превір]. – К. : КМ-БУКС, [2018].- 384 с.

Всього 2: БФ 6 (1), аб (1)

Невиправний пияк Генрі Чинаскі народився не для життя, а для виживання. Десятки років змарнувавши на безперспективній і низько оплачуваній роботі, всі заробітки з якої він спускав на випивку й жінок, п’ятдесятирічний Чинаскі нарешті відчуває, що прийшов його зоряний час. Його життя зненацька перетворюється на життя справжньої рок-зірки — похмілля через день, а жінок стільки, що й Казанова не впорався б. З традиційними для Чарльза Буковскі чорним гумором і відвертістю роман «Жінки» змальовує життя на межі, стаючи своєрідним продовженням «Поштамту».

821(477)’06
В 25
Вдовиченко, Галина.

Мишкові Миші з продовженням [Текст] / Галина Вдовиченко; намал. І. Черняк. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2017. – 149 с.

Всього 9: БФ 5 (1), БФ 17 (1), БФ 21 (1), БФ 22 (1), кх (1), БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 13 (1), БФ 4 (1)

Одразу дві захопливі історії від відомої письменниці Галини Вдовиченко про пригоди мишачого рок-гурту – «Мишкові Миші» та «Зірковий час Мишкових Мишей» – виходять під однією обкладинкою. Що може об’єднати звичайну сіру мишу, комп’ютерну мишку, лабораторну, щура, лялькову, польову, кажана та хлопчика Мишка? Музика. Кожен у цьому особливому рок-гурті робить свою улюблену справу. Михайлик, сіра миша Мишкова, комп’ютерна мишка Джойстик, лабораторна миша Баська, смітниковий щур Гібсон, гламурна Глаша, кажан Лилик та Олько Камуфляж. А згодом і дівчинка Зірка. Та на шляху до злагоди та гармонії так багато перешкод…


94(477)”19″
Г 12
Гавришко, Марта.

Долаючи тишу [Текст]: жіночі історії війни / Марта Гавришко. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 240 с. : фотогр.

Всього 4: БФ 2 (1), БФ 6 (1), БФ 13 (1), аб (1)

У період Другої світової чимало жінок приєдналося до лав націоналістичного підпілля та Української повстанської армії як зв’язкові, розвідниці, санітарки, воячки… Пліч-о-пліч із чоловіками вони пройшли горнило кривавих подій, спростувавши всі стереотипи «слабкої статі». Їхні голоси тривалий час не було чутно. Їхній досвід був невидимим. Ця книжка – збірка історій-сповідей жінок, які не просто бачили війну та брали активну участь у тогочасних подіях, а прожили її. Вони були не лише очевидицями, жертвами, але й виконавицями насильства. Уся правда про жахи війни, без прикрас та міфологізації. Відверті розповіді про те, що означало бути жінкою під час війни. Унікальні спогади селянок та міщанок, жінок із різною освітою та соціальним становищем, жінок, які обіймали керівні посади в ОУН і були рядовими підпільницями. Живі емоції в історіях, які роками залишалися непочутими. Справжні долі дівчат, яких колись змінила війна…


524.8
Ґ 17
Ґальфар, Кристоф.

Всесвіт на долоні. Подорож крізь простір, час та за їхні межі [Текст] / Кристоф Ґальфар; [пер. з англ. Т. Цимбал]. – 2-ге вид. – К.: Yakaboo publishing, 2018. – 312 с. – Покажч.: с. 301-310.

Всього 3: БФ 19 (1), БФ 23 (1), БФ 24 (1)

Один з описів цієї книжки – «якби “Путівник Галактикою для космотуристів” справді був путівником…». Кристоф Ґальфар – фізик, учень Стівена Гокінга, співавтор книжки «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» Гокінга та його доньки Люсі, – у доступній та дотепній манері пояснює найновіші досягнення науки про Всесвіт. Він бере своїх читачів в уявну подорож світами надвеликого і надмалого. Із грайливим гумором і фантазією просто роз’яснює складні проблеми сучасної фізики.


821(410)
Ґ 29
Ґейман, Ніл.

Американські боги [Текст]: [роман] / Ніл Ґейман; пер. з англ. Галини Герасим і Олеся Петіка. – К.: КМ-БУКС, [2018]. – 696 с.

Всього 3: БФ 15 (1), БФ 16 (1), аб (1)

Вийшовши друком шістнадцять років тому, “Американські боги” відразу стали класикою. Доторкніться до таємниць і чарів цієї книги, розгорнувши ювілейне видання. “Американські боги” із доповненнями та розширеннями, доданими автором, – це одним із шедеврів єдиного і неповторного Ніла Ґеймана та справжня перлина сучасної прози. Для читачів віком від вісімнадцяти років.


821(73)
Г 72
Госсейні, Халед.

Ловець повітряних зміїв [Текст]: [роман] / Халед Госсейні; [пер. з англ. К. Міхаліциної]. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2018. – 425 с.

всего 4: БФ 11 (1), БФ 14 (1), БФ 20 (1), юв (1)

Одного морозного дня взимку 1975-го афганський хлопчик Амір стає свідком жахливого вчинку. Ця подія назавжди змінює і його власне життя, і долю його близького приятеля Гассана. Та річ не лише в побаченому, а й у тому, що Амір не втрутився, нічого не зробив, лишився стояти осторонь. Боягузтво, ба навіть відступництво, буде переслідувати його протягом життя спершу в Афганістані, потім в Америці, аж доки Амір набереться мужності, кине виклик усім своїм внутрішнім демонам і знайде «спосіб знову стати хорошим». «Ловець повітряних зміїв» — дебютний роман афгано-американського автора Халеда Госсейні, який побачив світ 2003-го і згодом два роки поспіль очолював список бестселерів The New York Times, а 2007-го за його мотивами було знято однойменний фільм.


615.874
Г 79
Грегер, Майкл.

Як не померти передчасно [Текст]: їжа, яка відвертає та лікує хвороби / Майкл Грегер, Джин Стоун ; [пер. з англ. В. Горбатька]. – К.: КМ-БУКС, [2018]. – 512 с. – Предм. покажч.: с. 501-511.

Всього 3: БФ 1 (1), БФ 3 (1), чз (1)

Страждаєте від високого тиску? Чай з гібіскусу допоможе вам краще за будь-які ліки від гіпертонії, не чинячи при цьому жодних побічних ефектів. Рак простати — спадкова хвороба у вашій родині? У такому разі відмовтеся від молока, а натомість додайте до свого раціону лляне насіння. А якщо непокоїть серцеве захворювання, переходьте на рослинну дієту. Автор книги — всесвітньовідомий популяризатор здорового харчування, доктор медицини Майкл Грегер докладно розповідає, як можна не лише запобігти більшості поширених недуг, а й побороти їх, якщо людина вже захворіла. Спираючись на велику кількість експериментальних і статистичних даних, він описує особливості протікання тієї чи іншої хвороби, розповідає, чим вона найчастіше зумовлена і чим загрожує, радить, яким харчам слід надати перевагу, а від чого краще відмовитись.


821(477)’06
Г 84
Гримич, Марина Віллівна.

Ажнабія на червоній машині [Текст]: роман / Марина Гримич. – К.: Нора-Друк, 2018. – 176 с.: ілюстр.

Всього 4 : БФ Зел (1), БФ Ко (1), БФ Нд (1), БФ Ст (1)

Словом «ажнабія» називають в арабських країнах іноземок. Дія роману Марини Гримич відбувається в сучасному Лівані, відомому своїм міжконфесійним розмаїттям, і перегукується з середньовічними арабськими оповідками з «Тисячі й однієї ночі». В центрі сюжету опиняються дві ажнабії-українки — Павлина, заміжня за сунітом Ахмадом, та Віра (лагідно — Вірунчик), дружина шиїта Жаввада. Павлина береться допомогти Жавваду порозумітися з дружиною, однак та несподівано зникає, і в пошуках Вірунчика Ахмад, Жаввад, Павлина, а також таємничий дуруз Зіяд, що несподівано приєднався до компанії, об’їжджають червоною машиною увесь Ліван. Книга пронизана делікатним гумором, який допомагає уявити специфіку міжетнічних шлюбів на Близькому Сході і розкрити секрети міжконфесійного та міжкультурного порозуміння.


821(477)’06
Д 21
Дашвар, Люко.

Ініціація [Текст]: роман / Люко Дашвар. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 414 с.

Всього 5: аб (1), БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), кх (1)

Стара Костомарова не пам’ятає, як опинилася на тому забутому богом хуторі. «Чорні ріелтери» відібрали її квартиру, а жінку спровадили подалі від Києва. Селянин Перегуда дав їй притулок, він навіть вийшов на нотаріуса Германа, який обдурив стару. А коли повернувся на хутір, то вже ні хати, ні Костомарової не було…Тим часом у Києві дівчина Меланія потрапляє у вир дивних подій. Усе починається зі снів про мерців, далі – зустріч із нотаріусом Германом та його зникнення. І Блейк, у якого Меланія закохується до нестями і який зраджує її. Від того часу дівчині сниться вже інший сон: про розлючений натовп, стару жінку, Блейка, який прохає про допомогу… От-от шляхи всіх героїв перетнуться. І тоді кожен з них – хоче він того чи ні – пройде свою ініціацію. Ініціацію на право вважати себе людиною…


568.19(084)
Д 25
Девідсон, Сюзанна.

Атлас динозаврів [Текст] / Сюзанна Девідсон, Стефані Тернбул, Лаура Паркер ; пер. з англ. Аліни Мішти. – К. : КМ-БУКС, [2018]. – 144 с. : кольор. ілюстр., портр., кольор. фотогр. – Бібліогр.: с. 116-137. – Глосарій: с. 138-140. – Алф. покажч.: с. 141-143.

Всього 3: БФ 4 (1), БФ 17 (1), БФ 21 (1)

Ілюстрований атлас динозаврів містить найновіші відомості про спосіб життя і звички цих древніх рептилій, знайомить з рідкісними знахідками і відкриттями палеонтологів. Представлена докладна інформація про різні види динозаврів, подані детальні зображення тварин. Для середнього і старшого шкільного віку.


821(410)
Д 55
Доббс, Майкл.

Картковий будинок [Текст]: [роман] / Майкл Доббс; [пер. з англ. Б. Превіра]. – К.: КМ-БУКС, 2017. – 384 с.

Всього 5 : БФ 8 (1), БФ 9 (1), БФ 15 (1), БФ 16 (1), аб (1)

Як колишній керівник виборчого штабу Маргарет Тетчер, Майкл Доббс знав усі входи й виходи у Вестмінстерському палаці, знав усі його підводні течії і таємниці. От і не дивно, що його політичний трилер “Картковий будинок” миттєво став бестселером, за яким двічі знімали серіал – спершу в Британії, а потім у США. Головний герой роману, Френсис Уркгарт, заради кар’єри готовий піти по головах, та чи насмілиться він переступити останню межу – зважиться він на вбивство?


821(477)’06
З-38
Захарченко, Олена.

Третя кабінка – Лос-Анджелес [Текст]: роман / Олена Захарченко. – К.: Нора-Друк, 2018. – 239 с.

Всього 3: БФ 15 (1), БФ 16 (1), аб (1)

Почалося все з альбому малюнків. Героїня цієї книжки знала, що альбом, мальований загиблим у тюрмах НКВС бабусиним братом, безслідно зник. Коли він раптом потрапляє їй до рук, за дивних обставин, виникає багато питань. Хто зберігав його досі? Хто ці люди, що намальовані в альбомі? Кожна відповідь ставить нові запитання і відкриває нові таємниці. Розкуркулення 20-х років, розстріли і арешти «ворогів народу» в 1934-39, українсько-польська різанина 1943, прихід «совітів» на Західну Україну, війна, табори військовополонених, втеча слідом за німцями на Захід, переслідування КГБ в 70-х роках, еміграція — це історія членів однієї української родини на тлі історії України ХХ століття.


821(477)’06
І-36
Іздрик, Юрій.

Після прози [Текст]: [поезія] / Іздрик. – Чернівці: Meridian Czernowitz, 2018. – 232 с.

Всього 9: БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 23 (1), юв (1), БФ 2 (1), БФ 16 (1), БФ 19 (1), БФ 24 (1)

“Після прози” – найповніша на сьогодні добірка поетичного доробку Юрія Іздрика, що відомий читачам передусім як прозаїк. Знайдемо тут і “перехідні” у стосунку до прози верлібри, і ритмізовані нариси, і традиційну римовану поезію. До книги увійшли твори, написані впродовж останніх 20-ти років.


821(73)
К 20
Капоте, Трумен.

Інші голоси, інші кімнати [Текст]: [роман] / Трумен Капоте; [пер. з англ. Є. Даскал]. – Х.: Vivat, 2017. – 223 с.

Всього 2: БФ 11 (1), юв (1)

Напівавтобіографічний роман «Інші голоси, інші кімнати» Трумена Капоте, одного з найвідоміших прозаїків ХХ століття, — це історія тринадцятирічного хлопчика, котрий, дорослішаючи, намагається розгадати таємниці любові і смерті. Після втрати матері Джоел вирушає в маєток батька, якого ніколи не бачив. Натомість він знайомиться з мачухою та її кузеном. Також доля зводить його із сестрами Айдабель і Флорабель — такими однаковими і такими різними… В оточенні старих стін і нових людей минають Джоелові дні, упродовж яких він пізнає себе й світ, дні між дитинством і юністю…


821(477)’06
К 20
Капранови (брати).

Майдан. Таємні файли [Текст] / Брати Капранови. – К.: Нора-Друк, 2017. – 320 с.

Всього 6: аб (1), БФ 1 (1), БФ 6 (1), БФ 13 (1), БФ 23 (1), кх (1)

Настав час дізнатися правду про Майдан. У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею. Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.


159.923
К 21
Карачина, Марі.

Never stop [Текст]/ Марі Карачина; [пер. з рос. С. Дворницький]. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2018. – 222 с.

Всього 9: БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 13 (1), чз (1), БФ 14 (1), БФ 19 (1), БФ 24 (1), юв (1)

Хочете змінити своє життя, але не наважуєтеся зробити перший крок? Мрієте стати стрункими й здоровішими, та не знаєте з чого почати? Намагаєтеся подолати стрес та впорядкувати свої думки? Не відкладайте «на завтра». Ця книжка — добрий спосіб почати позитивні зміни вже сьогодні. Марі Карачина — учасниця світових марафонів та півмарафонів, фітнес-тренер та засновниця клубу «Skinny&Strong», переконана, що біг — це значно більше, аніж просто вид спорту. Це спосіб впорядкувати своє життя, загартувати дух та силу волі, навчитися ставити цілі й досягати їх. Адже рух — це життя. А книжка, яку ви тримаєте у руках, — лише маленький стимул, перший крок, щоб змінити звички та почати вдосконалювати світ навколо вас. Тож одягайте кросівки і never stop!


75(092)
К 32
Квінн, Бріджит.

Неймовірні [Текст]: п’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію / Бріджит Квінн; пер. з англ. Роксоляни Свято; іл. Лізи Конгдон. – К.: ArtHuss, [2018]. – 224 с.: ілюстр. – Бібліогр.: с. 217-222.

Всього 4: БФ 6 (1), БФ 11 (1), БФ 13 (1), БФ 14 (1)

Видавництво ArtHuss за участі друкарні huss випустили український переклад книжки відомої мистецтвознавиці Бріджит Квінн «Неймовірні. 15 жінок, які творили мистецтво та історію». Історично жінки майже не мали місця у великому мистецькому каноні. Зважаючи на поступове зростання ролі фемінізму в сучасній культурі, авторка «Неймовірних» пропонує заповнити ці лакуни. Захопливо, дотепно, а часом і доволі в’їдливо, американська дослідниця історії мистецтва Бріджит Квінн оповідає про життя і творчість 15 неймовірних художниць і мисткинь із різних країн та епох – від XVII століття і дотепер. Це повчальна і вельми цікава книжка, доповнена репродукціями робіт, а також сучасними портретами героїнь розповідей, які створила надзвичайно популярна американська ілюстраторка Ліза Конгдон. Книжка буде цікавою любителям історії, мистецтва та найширшому колу читачів.


821(410)
К 56
Ковелл, Крессида.

Як приручити дракона [Текст]: [повість: для мол. і серед. шк. віку]. Кн. 1 / Крессида Ковелл; [іл. К. Ковелл, пер. з англ. А. Саган]. – К. : Рідна мова, 2018. – 224 с.: ілюстр. – (Як приручити дракона).

Всього 4: БФ 7 (1), БФ 17 (1), БФ 21 (1), БФ 22 (1)

Ви, може, не знаєте, та колись кожен вікінг мав власного дракона. Інші народи приручали собак, коней, буйволів… А вікінги – драконів. Однак юний вікінг спершу мусив упіймати собі дракона. Це було непросто. Потім – приручити його, а це ще складніше. Усе разом називають випробуванням драконячим вихованням. Того, хто його не пройде, виганяють із племені. Коли Гиккус, геть не кремезний юнак, син вождя племені патлатих розбишак з острова Лобур, вирушив на лови свого дракона, він не сподівався, що пройти випробування буде легко. Проте навіть не підозрював, що йому з дракончиком Беззубком судилося стати героями!


821(81)
К 57
Коельйо, Пауло.

Відьма з Портобелло [Текст]: роман / Пауло Коельйо; [пер. з португ. В. Шовкуна]. – 2-е вид. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 300 с.

Всього 3: БФ 15 (1), БФ 19 (1), юв (1)

Шерін — донька циганки Ліліани з Румунії. Коли дівчинка була зовсім малою, її вдочерила аристократична родина з Лівана, а потім вони разом переїхали до Лондона. Коли Шерін подорослішала, її назвали Афіною: здавалося, ніби вона випромінює якесь неземне світло. І тоді вона зрозуміла, що не така, як усі, бо має містичний дар і є обраною. Дівчина прийшла в цей світ із особливим призначенням — змінити його. На неї чекає довгий шлях духовного самопізнання, пошуків відповідей на вічні питання, кохання й самопожертва в його ім’я. Шлях, який напророкувала їй Велика Матір — Богиня Творіння…


821(477)’06
Л 37
Левкова, Анастасія.

Старшокласниця. Першокурсниця [Текст] / Анастасія Левкова. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 330 с.

Всього 14: БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 13 (1), БФ 14 (1), БФ 19 (1), БФ 23 (1), юв (1), кх (1), БФ 4 (1), БФ 17 (1), БФ Нд (1), БФ Ст (1)

У житті Лілії — переламний період: завершення школи та вступ в університет. У цей час відбувається стільки всього: кохання й «сотворення кумирів», перипетії взаємин із друзями та вчителями, розчарування — передусім у собі, але врешті-решт прийняття себе та інших такими, як вони є. Це час, коли обираєш професію, що визначатиме вектор твого життя; коли починаєш розуміти, в якій країні живеш, і усвідомлюєш себе її громадянкою… Тільки все це відбувається не зараз — Ліля переживала це на початку нашого століття, коли ще не було соцмереж, а мобільні телефони та комп’ютери вважали розкішшю. Про те, як це — бути підлітком на початку 2000-х, читай у щоденнику Лілії Маринник.


821(477)’06
Л 87
Лущевська, Оксана.

З води у воду [Текст]: [повість] / Оксана Лущевська; [худож. оформ. О. Були]. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2017. – 128 с.

Всього 18: БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 4 (1), БФ 17 (1), БФ А (1), БФ Зел (1), БФ Ко (1), БФ Кі (1), БФ Б (1), БФ П (1), БФ С (1), БФ Ін (1), БФ Нд (1), БФ Зи (1), БФ Ст (1), БФ 8 (1), БФ 16 (1), БФ 20 (1)

Десятирічна Данка обожнює плавати, вода — її стихія. Дівчинка має супермету на літо – перепливти річку в її містечку. Проте боїться, що Бодя, який закохався в неї по вуха і скрізь за нею ходить, завадить їй здійснити задумане. Щоб спекатися хлопчиська, вона просить місцевого графітчика Скретча вдати її бойфренда. Та чи найкращий це план? Читайте у новій повісті Оксани Лущевської «З води у воду».


821(477)’06
Л 93
Любка, Андрій.

Твій погляд, Чіо-Чіо-сан [Текст]: роман / Андрій Любка ; [іл. А. Шум]. – Чернівці: Meridian Czernowitz, 2018. – 335 с.: ілюстр.

Всього 3: БФ 11 (1), БФ 23 (1), аб (1)

П’яний суддя на пішохідному переході збиває на смерть молоду жінку і, ясна річ, без особливих зусиль уникає покарання. Але чоловік збитої – не з тих, кого можна купити чи залякати, він краще втратить усе, та відомстить. Психологічний трилер про сучасну Україну, де вартість людського життя вимірюється хабарами, а вбивці стоять у перших рядах на церковних службах. Але до чого тут Пучіні і здатний спопелити душі обох антагоністів погляд мадам Батерфляй? І чи справді поділ на добро і зло є в цьому романі таким однозначним? Відповіді на останнє запитання читач не знайде до самої розв’язки. А можливо, й після неї.


821(73)
М 29
Мартін, Джордж Р.Р.

Битва королів [Текст]: [роман] / Джордж Р. Р. Мартін; [пер. з англ. Н. Тисовської]. – [Вид. 2-е]. – К.: КМ-БУКС, [2017]. – 864 с.: ілюстр. – (Пісня льоду й полум’я ; кн. 2).

Всього 1: юв (1)

Фантастична сага «Пісня льоду й полум’я» давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Друга книга циклу — «Битва королів» — це історія зради й підступу, хаосу й руїни, бо вже почалася братовбивча війна за стародавній Залізний трон, від якої здригнеться земля.


821(410)
П 70
Пратчетт, Террі

Колір магії [Текст]: роман / Террі Пратчетт; [пер. з англ. Ю. Прокопець]. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2017. – 318 с. – (Дискосвіт. Цикл “Ринсвінд”; № 1).

Всього 18: БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 9 (1), БФ 11 (1), БФ 13 (1), БФ 14 (1), БФ 15 (1), БФ 16 (1), БФ 19 (1), БФ 24 (1), БФ Ко (1), БФ С (1), БФ Нд (1), БФ Ст (1), БФ 2 (1), БФ 20 (1), юв (1)

«Колір магії» — перший роман із серії «Дискосвіт» майстра інтелектуального фентезі Террі Пратчетта. Написаний у 1980-х роках, роман пародіює штампи тогочасної фантастики і дотепними натяками, грою слів та жартами закладає основи неповторного Пратчеттового стилю, який у пізніших творах проявить себе витонченою гострою сатирою. Роман відкриває один із циклів серії — «Ринсвінд» та є своєрідним ключем-підказкою до багатьох явищ Дискосвіту. Маршрут туриста Двоцвіта і його гіда Ринсвінда, чарівника-невдахи, малює своєрідну карту розмаїтого неозорого світу, з міфічними істотами, дивовижними рослинами, таємничими чарами й особливою ма­гією. Якого ж кольору ця магія, чи справді світ плаский, чи можна змінити свою долю і втекти від Смерті, якщо ти всього-на-всього фігурка у настільній грі, і ставки вже зроблено?


821(94)
Р 58
Робертс, Грегорі Девід.

Шантарам [Текст]: [роман : пер. з англ.] / Грегорі Девід Робертс. – К.: КМ-БУКС, [2018]. – 800 с.

Всього 4: БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 13 (1), аб (1)

Грегорі Девід Робертс, як і герой його роману, багато років був поза законом. Учинивши серію грабунків, він опинився в австралійській в’язниці, де мав провести де’ятнадцять років. Але у 1980-му він утік і наступні десять років бурлакував — у Новій Зеландії, Азії, Африці та Європі. Проте більшість часу він провів у Бомбеї, де облаштував безплатну лікарню для бідноти, а ще підробляв і фальшивомонетником, і контрабандистом, і торгівцем зброєю. Коли ж його нарешті схопили в Німеччині та знову посадили, він скористався цим для того, щоб написати роман ”Шантарам”, який миттю став світовим бестселером.


821(540)
Р 65
Рой, Арундаті.

Бог Дрібниць [Текст]: [роман] / Арундаті Рой; пер. з англ. А. Маслюх. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2018. – 428 с.

Всього 13: БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 9 (1), БФ 11 (1), БФ 13 (1), БФ 14 (1), БФ 19 (1), БФ 24 (1), аб (1), БФ 15 (1), БФ 23 (1), юв (1)

«Бог Дрібниць» — це перший роман Арундаті Рой, індійської письменниці та громадської активістки, який одразу здобув світове визнання і отримав Букерівську премію. Події розгортаються в південноіндійському штаті Керала, у мальовничому, але й грузькому світі невеликого містечка на берегах могутньої ріки. У світі каст, традицій, комуністичного руху, занедбаної краси та понівечених людських доль. На тому строкатому тлі Амму, розлучена молода матір двох близнюків, Рахелі та Ести, повернулася до батьківського дому і якось уночі покохала чоловіка, якого її діти любили удень. І порушила основоположні закони функціонування тамтешньої громади. І була покарана, разом зі своїми дітьми.


821(44)
С 13
Саган, Франсуаза.

Охоронець серця [Текст] / Франсуаза Саган; пер. з фр. В. Шовкун. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2017. – 416 с.

Всього 8: БФ 1 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), юв (1), кх (1), БФ 11 (1), БФ 23 (1), БФ 24 (1)

Книга об’єднує три романи Франсуази Саган: «Охоронець серця», «Сигнал до капітуляції», «Невиразна усмішка» — твори із витриманою інтригою, сповнені психологізму та пристрасті. Франсуаза Саган вивела жанр жіночого роману на новий рівень, адже для неї не існує стандартних схем у відтворенні чуттєвого світу взаємин чоловіків та жінок, натомість її цікавлять любовні трикутники та чотирикутники, парадоксальність і багатогранність кохання. Стиль письменниці емоційно наснажений, піднесений, дещо

Зміст:
Охоронець серця. – С. 5-112
Сигнал до капітуляції. – С. 113-294
Невиразна усмішка. – С. 295-414


Д
С 18
Санчес Веґара, Марія Ісабель.

Коко Шанель [Текст] / Марія Ісабель Санчес Веґара; пер. з ісп. Марії Пухлій; іл. Ани Альберо. – К.: КМ-БУКС, [2018]. – 28 с. : кольор. ілюстр. – (Маленьким про великих).

Всього 6: БФ 4 (1), БФ 17 (1), БФ 5 (1), БФ 7 (1), БФ 21 (1), БФ 22 (1)

Маленькі читачі відкриють для себе, ким були та чого досягли найвидатніші жінки сучасної історії. Дизайнерки, художниці, шукачки пригод, науковиці…Унікальні та дивовижні жінки, в яких слід учитися та з яких варто брати приклад.Жінки, що, як і Коко, перетворили маленьку мрію на велику історію. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.


821(481)
С 45
Скреттінґ, Ґюдрун.

Антон та інші нещастя [Текст]: [повість] / Ґюдрун Скреттінґ ; пер. з норв. Наталя Іваничук.- Л.: Видавництво Старого Лева, 2018. – 248 с. : ілюстр.

Всього 5: БФ 4 (1), БФ 5 (1), БФ 17 (1), БФ 21 (1), БФ 22 (1)

Антонові – дванадцять, і в нього чимало проблем, які він вважає справжніми нещастями. Проте в нього є найкраща подруга – Іне, яка завжди готова прийти на допомогу. Антон шукає татові наречену, Іне намагається помирити власних батьків. І завдання ці – не з простих, тим паче що професія хлопцевого батька – не з найпрестижніших. Кажуть, у продавців дачних туалетів шанси у жінок невеликі… Та крок за кроком, витівка за витівкою – і задуми Антона та Іне стають все досяжнішими, а їхня дитяча дружба переростає в щось глибше і несподіване для них обох. Авторка – норвезька письменниця Ґюдрун Скреттінґ – дебютувала романом для підлітків «Антон та інші нещастя». Його продовження – «Антон та інші комахи», стало найкращою дитячою книжкою 2017 року в Норвегії. Незабаром вийде третя книжка про цього героя, який так полюбився читачам-підліткам, – «Антон Великий».


821(481)
С 89
Сульберґ, А. Аудгільд.

Привиди проти суперкрутих [Текст]: [повість] / А. Аудгільд Сульберґ ; пер. з норв. Наталя Іваничук. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2018. – 196 с.

Всього 5: БФ Зел (1), БФ Ко (1), БФ С (1), БФ Нд (1), БФ Ст (1)

Анне Беа тепер не впізнати! Дівчинка значно посміливішала, відколи ми бачилися з нею востаннє: вона тепер співає у гурті і навіть наважується поїхати у шкільну поїздку в гори. У цій мандрівці і її друзі, і суперкруті з вищої касти спізнають нові пригоди і більше дізнаються одне про одного. Їм доведеться розгадувати таємницю привида, що видає моторошні звуки, а вночі блукає коридорами колишнього закинутого готелю. Ох, такі страхіття вам і не снилися! Тим часом Анне Беа несподівано для себе стане учасницею любовного трикутника, з якого теж непросто виплутатися.


52
Т 14
Тайсон, Ніл Деґрасс.

Астрофізика для тих, хто цінує час [Текст] / Ніл Деґрасс Тайсон; [пер. з англ. Д. Пілаша, М. Сидоренка]. – К.: КМ-БУКС, [2018]. – 200 с.: ілюстр.

Всього 4: БФ 6 (1), БФ 13 (1), БФ 23 (1), юв (1)

Яка природа простору і часу? Яке наше місце у Всесвіті? Яке місце Всесвіту в наших життях? Немає кращого провідника по цих усіх питаннях, аніж всесвітньовідомий астрофізик, популяризатор науки та автор бестселерів Ніл Деґрасс Тайсон. Втім, мало хто з нас має час на споглядання зірок – тому Тайсон знайомить із ними чітко та лаконічно. Дотепний та цікавий текст поділено на невеликі порції, якими зручно підживлювати спраглий до відповідей мозок у перерві напруженого дня. Автор пропонує коротке, але осмислене ознайомлення з фундаментальними питаннями космосу: від Великого вибуху до чорних дір, від кварків до квантової механіки, від дослідження інших планет до пошуків життя у Всесвіті.


821(73)
Ф 43
Ферріс, Скотт.

Інґа [Текст] / Скотт Ферріс ; [пер. з англ. Д. Антонюка]. – К.: Yakaboo publishing, 2017. – 488 с. : фотогр. – Прим.: с. 463-482. – Бібліогр.: с. 483-486.

Всього 1 : аб (1)

Інґа Арвад, данська акторка й журналістка, прожила таке незвичайне й насичене життя, що за словами сучасників, “скидалася на майже вигаданий персонаж”. Її роман із майбутнім президентом США Джоном Кеннеді не був єдиною захопливою історією: перемога у конкурсі “Міс Данія” й боротьба за титул “Міс Європа”, журналістика та кіно, екзотичні подорожі, інтерв’ю з Гітлером, втеч від нацистів, підозри у шпигунстві, стеження ФБР, кілька шлюбів із харизматичними визначними чоловіками – це тільки найяскравіші епізоди з біографії, чи не на кожній сторінці якої зустрічаємо передбачення знакових жіночих образів другої половини ХХ століття.


39(477)
Ф 66
Фіцич, Наталка.

Культ предків [Текст]: нетуристичні звичаї України/ Наталка Фіцич; [фотогр.: Р. Альмухамедов, А. Павлинів, С. Цимбал]. – Х.: Фоліо, 2017. – 174 с.: кольор. ілюстр., кольор. фотогр.

Всього 4: БФ 14 (1), БФ 19 (1), БФ 24 (1), чз (1)

Відома журналістка, авторка телевізійних проектів: документальних циклів «Відкрита зона» (соціальні, історичні, культурологічні явища та персони), «Майстер-клас» (народні ремесла та майстри), «ПроОбраз» (видатні діячі культури), Наталка Фіцич майже рік подорожувала Україною, записуючи та за допомогою фото- і кінокамери фіксуючи старовинні обряди і традиції різних регіонів нашої країни. Ця книжка — результат роботи багатьох людей, яким не байдужа спадщина наших предків.


821(73)
Ф 75
Фолкнер, Вільям.

Притча [Текст]: [роман] / Вільям Фолкнер; [пер. з англ. О. Мокровольський]. – К.: КМ-БУКС, [2017]. – 448 с.

Всього 3: аб (1), БФ А (1), БФ Ст (1)

1955 року роман «Притча» отримав одразу дві нагороди — Пулітцерівську премію і Національну книжкову премію. Твір, у якому дія відбувається в роки Першої світової війни в окопах Франції, став одним з найвидатніших досягнень Вільяма Фолкнера. Війна під пером Фолкнера описана настільки правдиво, адже автор і сам воював, що, за словами американського письменника Малкольма Коулі, деякі зі сцен у романі — найсильніші з усього, що написав Фолкнер.


821(477)’06
Ч-19
Чапай, Артем.

Авантюра XL [Текст]: [збірка] / Артем Чапай. – Х.: Vivat, 2017. – 350 с.

Всього 11: БФ 8 (1), БФ 15 (1), БФ 19 (1), БФ 23 (1), БФ Зел (1), БФ Ко (1), БФ С (1), БФ Нд (1), аб (1), кх (1), БФ 6 (1)

«Авантюра XL» — це півтора року реальних мандрів автостопом, без грошей, без плану. Кинувши роботу й навчання, український студент їде «дизелями до Нью-Йорка», а далі, заробляючи на дорогу під час подорожі, проїжджає Мексикою, Кубою, Белізом, Гватемалою, Гондурасом, Сальвадором, Нікарагуа. Він знайомиться з десятками чудових людей, завдяки дорозі по-новому розуміє світ, та й самого себе. Нове видання доповнено оповіданнями про те з подорожі, що не ввійшло до першої публікації. Написано в експериментальному стилі, з відчутними впливами інтернету й молодіжного сленгу.


821(477)’06
Я 92
Яценко, Петро.

Нечуй. Немов. Небач [Текст]: засновано на реальних подіях і біографії Івана Нечуя-Левицького : кінороман / Петро Яценко ; [худож. оформ. А. Кісь]. – Л.: Піраміда, 2017. – 147 с. : ілюстр. – (Приватна колекція).

Всього 4: БФ 8 (1), БФ 13 (1), БФ 19 (1), БФ 20 (1)

Кінець ХІХ століття, Вікторіанська епоха. Час вибухового розвитку промисловості, наук, суспільних рухів та мистецтва. У великій Грі зійшлися найбільша імперія, яка судомно намагається продовжити своє існування, та загадковий письменник з механічним серцем. Шалене кохання Івана Левицького, відомого як Нечуй, зрада та відданість в епоху досконалих парових машин. Факти з життя української богеми, які не ввійшли до шкільних підручників. Громада культурних супергероїв, які об’єдналися, аби врятувати свій народ. На їхньому боці – прихована зброя, реліктові істоти, підкуп, гострота розуму, енциклопедичні знання та швидкість реакції. Яким був український паровий панк? Зброї яких моделей надавали перевагу наші письменники? Якими були постулати парової теології? Що за ідеї відстоювали суфражистки парової доби?. Реконструйована біографія одного з найбільш талановитих, загадкових і недооцінених письменників ХІХ-ХХ століть Нечуя-Левицького занурить у не такі далекі, але надзвичайно захопливі часи завдяки призабутому жанру кінороману. А читачі, яким полюбилася епічна “Львівська сага”, знайдуть тут декого із добре відомих героїв. Шукай подробиці у Facebook за теґом #стартапНечуй

 
 

Нові надходження книг (Архів)