Бібліографічні електронні ресурси

Розширення використання новітніх інформаційних технологій, формування глобальних, національних та регіональних інформаційних мереж і систем, інтеграція технологічних процесів генерації, розповсюдження та використання документальної інформації призвели до трансформації інформаційно-бібліографічної діяльності.

Віртуальні виставки
Бібліографічні огляди
Дайджести
Рекомендаційні списки літератури 
Інтерактивні плакати

Віртуальні проекти

Сторінка Лесі Українки

Знайомлячись із книгозбірнею, якій присвоєно ім’я певного видатного діяча культури або науки, користувач може зацікавитися цією персоною і виявити бажання дізнатися про неї в бібліотеці.
З огляду на це і створено мобільний продукт, який об’єднує творчий доробок Лесі Українки.

 

 Новітні технології навчання і виховання

Сьогодення потребує від педагогів високого рівня професіоналізму володіння сучасними технологіями навчання і виховання.
Вебліографічний ресурс адресований учителям, майбутнім педагогам, працівникам бібліотек освітянської галузі, усім, кого цікавить питання сучасних технологій в освіті і включає в себе публікації з періодичних видань та електронні ресурси Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського. Подані матеріали охоплюють в основному період з 2010 по 2017 рік.

 

 Українська література в пошуках героїв свого часу

Усі рекомендовані видання наявні у фонді Херсонської ЦБС, а більшість із них можна прочитати в режимі онлайн за відповідним посиланням. Цікавим доповненням проекту є статті, аудіокниги, буктрейлери, огляди, фільми та радіовистави на основі запропонованих книжок. Тож, маємо надію, що наші послуги неодноразово стануть вам у нагоді, тим паче, що проект передбачає регулярне оновлення та удосконалення дібраного матеріалу.
Проект включає в себе 3 розділи, розроблені у форматі віртуальних виставок за допомогою різноманітних сервісів.


Віртуальні виставки

Віртуальні виставки – синтез використання традиційного книжкового і новітнього електронного способів презентації інформації. Їх мета полягає в публічній інтернет-презентації різних видів документів. Користувачі мають можливість ознайомитися із зовнішнім виглядом документів, бібліографічним описом та розгорнутою анотацією, скористатися посиланнями на повні тексти видань. Тематика віртуальних виставок різноманітна: до ювілейних та знаменних дат, історичних подій, цикли виставок-портретів учених, письменників тощо.

Детальніше ознайомитися


Бібліографічні огляди

Бібліографічні огляди літератури відносяться до заходів рекомендаційно-інформаційного характеру.
Це жива, дійова технологія популяризації літератури. Бібліографічні огляди допомагають якнайкраще розкрити книжковий фонд бібліотеки, ширше популяризувати художню, науково – популярну, пізнавальну, довідкову літературу, періодичну пресу.
Бібліографічний огляд – розповідь чи бесіда про книги, побудована за певним планом, що супроводжується розкриттям змісту, оцінкою і рекомендацією творів літератури, які розглядаються.

2020
2019  
Палітра професійної періодики-4  Сучасна війна у сучасній літературі
2018  
2017-2016  

 

Дайджести


Рекомендаційні списки літератури

Пропонуємо вам електронні версії видань інформаційно-бібліографічного відділу бібліотеки, розміщені відповідно до певних розділів.

    

Інтерактивні плакати

Плакат за своєю суттю — це засіб надання інформації, тобто основна його функція — демонстрація матеріалу.

“Світ Кобзарів Тараса Шевченка”