Сайти для батьків, які виховують дітей з особливими потребами

В цьому розділі представлені посилання на ресурси Інтернет, створені для батьків, які виховують дітей з особливими потребами.
Як правило, кожен з сайтів надає різноманітні можливості: отримати відомості про закономірності розвитку дітей різного віку і стану здоров’я, інформацію про навчальні і виховні заклади, поради з виховання; задати питання спеціалістам, висловити власну думку. Особливості конкретних сайтів вказані в анотаціях.

Корисні сайти
Kids Unity “Єдність дітей” портал для дітей з особливими потребами та їх батьків  Містить статті та книги з проблем виховання, навчання, реабілітації дітей з обмеженими можливостями, каталог закладів (Білорусь), пропонуються можливості співробітництва.
Віртуальна поліклініка “Швидка допомога”. Розділ “Діти: психологічні проблеми” Бескоштовні консультації психолога, члена Професійної Асоціації дитячих аналітичних психологів Пірхал Оксани Петрівни.
“Город Золотой” Благодійний просвітницький фонд сприяння абілітації дітей з особливостями розвитку “VITA” Сайт для батьків дітей-інвалідів. Містить рекомендації лікарів і педагогів, методики абілітації, ігри для дітей. Є форум.
Дефектолог – сайт для батьків, які бажають дізнатися більше про розвиток своєї дитини На сайті можна дізнатись про вікові норми розвитку дитини до 7 років, знайти рекомендації дефектолога, логопеда, психолога з багатьох питань, ознайомитись з розвиваючими іграми, поспілкуватись на форумі.
“Дорога в світ” – міжрегіональна суспільна організація допомоги дітям з особливостями психомовленнєвого розвитку та їх сім’ям Портал батьківської організації, що об’єднала сім’ї, в яких є діти або дорослі люди з порушеннями розвитку.
Логопед-дефектолог Ірина Шептун Проводить заняття для дітей з аутизмом, затримкою розвитку мовлення, синдромом Дауна в Києві. Основна спеціалізація – ранній дитячий аутизм.
“Особые дети – МОГУТ” Форум, де можна знайти підтримку, обговорити проблеми особливих діток і їх рішення. Реабілітаційні центри, лікарі-професіонали, наші успіхи і досягнення.
Острів знань Матеріали з організації шкільної та позакласної роботи з дітьми з особливими потребами, в тому числі програми, методичні поради, розробки уроків, проекти тощо.
Російська Лекотека Система психолого-педагогічного супроводу сімей, які виховують дітей з різними проблемами у розвитку.
Синдром Аспергера На сайті представлені матеріали для людей з синдромом Аспергера, членів їх сімей та знайомих. Також сайт може бути корисний тим, кому необхідна інформація про синдром Аспергера для розуміння особливостей мислення і сприйняття його носіїв. Наприклад, працівникам соціальних служб, роботодавцям, викладачам.
Спілкування мам особливих діток Спілкування батьків з питань виховання, лікування та реабілітації дітей з вадами здоров’я.
Центр Монтессорі Сайт про методику Монтессорі (школа вільного розвитку) для батьків та педагогів. Тут розміщено загальні відомості про методику та основи Монтессорі-терапії, дидактичний матеріал, поради батькам.
Батькам дітей з аутизмом
Аутизм На сайті розміщено інформацію з питань діагностики і терапії аутизму, є невелика бібліотека, відомості про центри корекції та розвитку, навчальні заклади та інші організації, що надають допомогу аутичним дітям (в основному, Україна).
Аутизм в Україні Інформація про аутизм, діагностику, терапію, соціальну реабілітацію людей з аутизмом, про організації, що надають допомогу дітям з аутизмом в Україні.
Дитячий аутизм Сайт для батьків дітей з аутизмом. Містить інформацію про причини аутизму, методи лікування, навчання дітей з цим діагнозом. Є можливість публікації статей про аутизм всіма бажаючими.
Батькам дітей з ДЦП  
“Все про ДЦП” інформація для пацієнтів, їх сімей та професіоналів Наукові досягнення, нові методи лікування, популярна інформація та консультації лікаря щодо ДЦП.
Радість дитинства – вільні рухи Сайт програми для дітей України, які страждають на органічні ураження центральної нервової системи. Інформація про ДЦП, статті, опис методів реабілітації та лікування: метод Козявкіна, Бобат-терапія, Войта-терапія, метод Петьо, іппотерапія, дельфінотерапія, метод динамічної пропріоцептивної корекції та інші, інформація про центри реабілітації в Україні.
Батькам дітей з вадами зору
Ігри для незрячих дітей Ілюстровані матеріали з навчання та виховання незрячих дітей: методика, практичні поради.
“Моя дитина” Сайт для бітьків дітей з вадами зору: література, інформація, тактильні книги та ігри для дітей з вадами зору, корисні посилання.
Батькам дітей з вадами мовлення
Лого-Арт Матеріали з діагностики та корекції вад мовлення, статті для батьків, описи дидактичних ігор.
Логопункт – сучасні методи корекції мовлення Сайт призначений для логопедів, дефектологів, а також батьків. Представлені описи мовленнєвих вад і деяких способів їх корекції, матеріали про сучасні методи корекції мовлення, статті та публікації з питань логопедії. Пропонується комп’ютерна логопедична програми “Ігри для Тигри”. Є дошка оголошень.
Український логопедичний сайт Сайт для батьків, які піклуються про мовленнєвий розвиток своєї дитини, та для логопедів.