Дарунки від Центру культурного розвитку «Тотем»

Щиро вдячні за подарунки!

Від Центру культурного розвитку «Тотем» Олена Афанасьєва подарувала Централізованої бібліотечної системі велику кількість примірників Артбуку «Маяк Джарилгач: «Морська повість».

Це артбук, доповнений краєзнавчою та туристичною інформацією. Темою артбуку стала «Морська повість» Давида Бурлюка і описаний у ній острів Джарилгач та маяк на ньому. Щоб зробити до неї ілюстрації, влітку 2016 року на Джарилгачі зібралися 24 художники з усієї України. З Бурлюком учасників об’єднало і спільне коріння (майже всі автори, як і Бурлюк, пов’язані з Херсоном та Херсонщиною і так само, як він, розпочинали тут свій творчий шлях), і спільні мистецькі погляди (пошук нових шляхів у творчості), і спільна подорож на острів Джарилгач (хоча й з різницею 110 років).

«Морська повість» – це унікальний твір, про який херсонці дізналися завдяки японському перекладачу Акіро Судзуки. Почувши про те, що на Джарилгачі досі стоїть споруда, так детально описана Бурлюком, японський дослідник відвідав Скадовськ, острів і маяк. «Думаю, – схвильовано писав він, — що необхідно розвернути кампанію за його збереження, в тому числі і як пам’ятника про всесвітньо відомого українського художника Давида Бурлюка. Хіба є в Україні інші матеріальні пам’ятники, пов’язані так тісно з його творчістю?»

Привернути увагу влади, культурних діячів, мас-медіа до Джарилгацького маяка, нагадати про його цінність і для херсонців та скадовчан, і для міжнародної культурної спільноти, створити привід для дискусії про долю цієї пам’ятки та шляхи її збереження – саме з такою метою сучасні митці об’єдналися і створили цей артбук.