Світ українського кіно

БезымянныйПитання дня! – З чого починалось українське кіно? Воно, як життя людини – спочатку було німе і хаотичне, а згодом – яскраве, логічне, наповнене смислом і сповнене бурхливими подіями.

Днями у Централізованій бібліотечній системі міста відбувся загальносистемний День Інформації «Країна без документального кіно – сім’я без фотоальбому». Кураторами та мозковим центром Дня Інформації був Інформаційно-бібліографічний відділ Центральної міської бібліотеки ім. Лесі Українки. 17 бібліотек-філій провели студентів і школярів Херсона стежками кінодокументалістики.

Про визначних діячів культури, відомих кінорежисерів, історію виникнення документального кіно довідалися студенти Херсонського політехнічного коледжу Одеського Політехнічного університету, які відвідали захід «Кіно як національна ідентичність».

Документальне ж кіно в Україні пройшло етап розвитку з хронічки до сучасних кінострічок – шедеврів світової кінодокументалістики.

Запрошений гість, постійний партнер Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DocuDays.UA в Херсоні Леонід Єжуров повідав історію створення Міжнародного фестивалю, поділився з присутніми власним захопленням по створенню документальних кіно та продемонстрували короткометражні фільми Херсонських режисерів, що стало доказом беззаперечної популярності кінодокументалістики серед української молоді.

Протягом дня користувачам бібліотеки в інформаційному залі була запропонована до перегляду найвизначніша  українська стрічка всіх часів «Людина з кіноапаратом» відомого кінорежисера Дзиги Вертова.